Popołudniowe umocnienie złotego

2017-05-24 15:42
publikacja
2017-05-24 15:42
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

W środę rano złoty zachowywał się stabilnie względem najważniejszych walut, popołudnie przyniosło jednak jego umocnienie. Na eurodolarze wciąż utrzymuje się status quo.

Chwilę przed godziną 16:00 za dolara płacono o 1,5 grosza mniej niż wczoraj. Amerykańska waluta osłabiała się względem złotego o 0,4%. Podobnie taniało względem PLN euro, a o przeszło 0,5% mniej należało zapłacić za funta (4,836) i franka (3,825). 

Popołudniowe umocnienie złotego / Bankier.pl

Wsparciem dla złotego są z pewnością dane z Ministerstwa FinansówW ciągu pierwszych czterech miesięcy roku dochody budżetu wzrosły o 36% do 117,01 mld zł, a wydatki o 30,6% do 117,88 mld zł. Deficyt wyniósł zaledwie 867,9 mln zł, tj. 1,5% z 59,35 mld zł planowanych na cały rok. Według ministerialnych założeń w tym punkcie roku miał on sięgać 10,5 mld zł.

Dobre informacje płyną także z Europy, choć dziś nie przyjęły one formy twardych danych. Uwadze inwestorów nie umknęły jednak słowa szefa EBC Mario Draghiego, który stwierdził, że sytuacja na Starym Kontynencie poprawia się i otoczenie makroekonomiczne jest coraz lepsze. Względem dolara euro zyskuje jednak tylko kosmetycznie.

Na światowych rynkach tematem dnia jest jednak obniżenie przez agencję Moody's ratingu dla Chińskiej Republiki Ludowej. W Ameryce z kolei emocje wciąż budzi budżet Trumpa

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~obiektywny
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloty-bedzie-tracil-waluty-raczej-nie-beda-juz-tansze-7520190,2.html
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~TrendUP
Inwestycja w polską gospodarkę to będzie hit w 2018r.Najszybciej odczuje to złotówka . I poziom 6zł=1$+1€ pod koniec 2018r będzie możliwy.Osłabianie się Chin może działać na naszą korzyść.Oczywiście zaraz się znajdą tacy którzy stwierdzą że eksporterzy utracą zyski i gospodarka osłabnie .
~Warszawa
Brawo PIS. Dobra polityka gospodarcza ministra przynosi efekty.
~niepelnosprawny_org
"Na światowych rynkach tematem dnia jest jednak obniżenie przez agencję Moody's ratingu dla Chińskiej Republiki Ludowej" - i bedą kolejne, choć trudno powiedziec czy w najblizszej czy bardziej oddalonej perspektywie (bardzie prawdopodobne)...
~wredny
W20 szykuje się do skoku w okolice 2460-2510 HOWK!

Powiązane: Niespokojnie na rynku walutowym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki