Ponad stu lekarzy okupuje oddział NFZ w Koninie

Ponad stu lekarzy okupuje oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Koninie. Domagają się od dyrektor oddziału wydania umowy na świadczenia usług medycznych na 2004 rok dla doktor Bożeny Janickiej z Kazimierza Biskupiego. Jest to jedyny lekarz w Konińskiem, który takiej umowy nie otrzymał.

Umowa taka jest niezbędna bo wójt Kazimierza Biskupskiego uzależnia podpisanie z lekarką umowy o dzierżawę przychodni właśnie od zgody Funduszu na świadczenie przez nią usług medycznych. Protestujący lekarze twierdzą, że cała sprawa ma na celu szykanowanie Bożeny Janickiej za to, że jest szefową Porozumienia Zielonogórskiego w Konińskiem. Lekarze mówią, że nie opuszczą pomieszczeń Narodowego Fundusz Zdrowia dopóki sprawa nie zostanie załatwiona. Grożą strajkiem.

W ponad 60-ciu przychodniach w Konińskiem ustawiają się tłumy pacjentów. Niektórzy przychodzą do siedziby Funduszu pytając, gdzie mają szukać pomocy lekarskiej.

Lekarze czekają na przedstawicieli NFZ z Poznania, którzy mają podjąć ostateczną decyzję.

W sprawie doktor Bożeny Janickiej protestują też leszczyńscy lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego. Ich stanowisko sprowadza się nie tylko do wyrazów solidarności. "Nie wykluczamy także wyjazdu do Konina, by wesprzeć ich kolegów okupujących oddział NFZ" - zapowiada doktor Bogusław Zięta.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil