REKLAMA
WEBINAR

SONDAŻPonad połowa badanych oczekuje odwołania szefa MON

2023-05-29 07:00
publikacja
2023-05-29 07:00

Ponad połowa badanych oczekuje odwołania szefa resortu obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jego rezygnacji domagają się przedstawiciele opozycji - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Ponad połowa badanych oczekuje odwołania szefa MON
Ponad połowa badanych oczekuje odwołania szefa MON
fot. PiS / / Twitter

Według sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" w miniony weekend, ponad połowa Polaków chce dymisji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka w związku z ujawnieniem szczątków rosyjskiej rakiety koło Bydgoszczy.

Zdaniem 53,8 proc. badanych szef MON powinien odejść ze stanowiska (w tym za zdecydowanym odejściem jest 32,8 proc., 21 proc. - twierdzi, że raczej powinien odejść). Niemal co trzeci badany (31,6 proc.) jest odmiennego zdania, w tym 17,6 proc. Polaków uważa, że Błaszczak zdecydowanie powinien pozostać na stanowisku ministra obrony.

Jak podkreśla "Rz" 61 proc. zwolenników Prawa i Sprawiedliwości jest przekonanych, że Mariusz Błaszczak zdecydowanie powinien pozostać na stanowisku, a tylko 28 proc. – że raczej nadal powinien pełnić funkcję ministra.

"Rz" przypomina, że dymisji ministra Błaszczaka chcą posłowie wszystkich partii opozycyjnych, w tym Konfederacji. Posłowie Lewicy i klubu Koalicji Obywatelskiej przygotowali już wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec niego.

"Stało się tak nie tylko po odnalezieniu koło Bydgoszczy szczątków rosyjskiej rakiety. Dodatkowo zdecydowało zachowanie Błaszczaka na niejawnym posiedzeniu połączonych komisji Obrony Narodowej i do spraw Służb Specjalnych. Minister zamiast podać informację na temat rakiety – wyszedł z komisji, oskarżając opozycję o organizację happeningu" - pisze.

Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony w dniach 26-27 maja 2023 r. na 1100-osobowej grupie respondentów. Do badania została użyta metoda CATI.(PAP)

ak/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
polonu
sam tego nie robi , to jest cała szajka , oby tylko zaliczyli cele , do jesieni nie daleko ,
talmudd
wysłać go na wschód razem ze sprzętem który zamówił......LMAO.....albo wsadzić do kwatery nato.....tam udowodni swój "patriotyzm".....nadawałby się na prezydenta ale za dużo jest chętnych ......a miejsc mało ..:(:(
infinityhost
W UK podobno nic dziwnego nie ma w tym, że emeryci dorabiają sobie w niewielkiej ilości godzin np. w sadach. A w Polsce? Dopiero od paru miesięcy widzę starsze osoby na kasach w marketach.
trolley
Przypadek Błaszczaka doskonale pokazuje jak bardzo pisowska sekta sług upaińskich jest pozbawiona choćby resztek honoru, przyzwoitości i odpowiedzialności. Ha, tfu!
polonu
u banderowców będzie kniaziem , na stanowiska rządowe ,kluczowe w gospodarce kraju , konkurs z kryteriami , żadnych wyborów ,
infinityhost
Nie odwoływać! Dobry szef MON, a prezydent jeszcze lepszy. tak, wszystko zgodnie z planem "kraj w ruinie". a na końcu Rosja atakuje od wschodu, ja zajmuję zachodnią część Polski. Poza Radomiem - ten idzie na pierwszy ogień, tam są najtańsi politycy i dobrze zorganizowane struktury pseudokibiców. Potem biorę się za pomniejsze Nie odwoływać! Dobry szef MON, a prezydent jeszcze lepszy. tak, wszystko zgodnie z planem "kraj w ruinie". a na końcu Rosja atakuje od wschodu, ja zajmuję zachodnią część Polski. Poza Radomiem - ten idzie na pierwszy ogień, tam są najtańsi politycy i dobrze zorganizowane struktury pseudokibiców. Potem biorę się za pomniejsze posterunki policji i jakieś słabo chronione jednostki wojskowe(zakładam , że do 20% stanu osobowego przejdzie ma moją stronę). Potem w 20 lat stawiam około 15 elektrowni jądrowych w Polsce, Rosjanie , myślę dadzą radę z 6. Po tym czasię anektuję resztę kraju. To będzie państwo mlekiem i miodem płynące. Generałowie chyba o tym wiedzą ,bo już się w mediach uwiarygadniają, wiedzą, że ktoś będzie musiał głosić moją propagandę. Podczas działań, w świat będzie szedł przekaz o czystkach etnicznych prowadzonych w Polsce przez byłe władze. Będa to robić moi ludzie w NATO (ci sami co pracują teraz przy Korei Płn). Ale pierwsze co zrobię to polikwiduje emerytury, za to każdy dostanie talon żywnościowy. Resztę będzie mógł sobie zarobić w bardzo dynamicznie rozwijającej się gospodarce.
samsza
Trzeba wymienić 53,8% narodu, nie nadają się.
Z proklemlowskim społeczeństwem daleko nie zajedziemy.
Maj się jeszcze nie skończył...
:)
infinityhost
Nadają się, trzeba tylko w szpitalu otworzyć czaszkę i dopasować do każdego indywidualne napięcie prądu.
samsza odpowiada infinityhost
Sanacja?
polonu
na jakie kwoty podpisał --zadłużenie kraju , kto mu kazał , ciekawe czy będzie ta cela+ za nie gospodarność doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej , zadłużenie pozabudżetowe ukryte , niezgodne z konstytucją RP , prawnicy nazbierają trochę tego ze szczepieniami , działania na szkodę narodu Polskiego , bo tu i NBP jest w to zamieszany na jakie kwoty podpisał --zadłużenie kraju , kto mu kazał , ciekawe czy będzie ta cela+ za nie gospodarność doprowadzenie kraju do ruiny gospodarczej , zadłużenie pozabudżetowe ukryte , niezgodne z konstytucją RP , prawnicy nazbierają trochę tego ze szczepieniami , działania na szkodę narodu Polskiego , bo tu i NBP jest w to zamieszany gruby kaliber zarzutów . ciekawie to może wyglądać po wyborach . a co na to UE powie . kasy nie dają czekają .

Powiązane: Bezpieczeństwo narodowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki