REKLAMA

Ponad połowa Polaków boi się, że zachoruje na Covid-19 [Sondaż]

2020-11-07 06:55
publikacja
2020-11-07 06:55
Ponad połowa Polaków boi się, że zachoruje na Covid-19 [Sondaż]
Ponad połowa Polaków boi się, że zachoruje na Covid-19 [Sondaż]
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Ponad połowa Polaków odczuwa lęk przed możliwością zachorowania na COVID-19, lecz aż co trzeci z nas nie widzi w szalejącej pandemii powodów do strachu – pisze w sobotę "Super Express", informując o wynikach sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster.

Pracownia na zlecenie "SE" zadała ankietowanym pytanie, czy boją się, że zachorują na wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2 chorobę COVID-19. Twierdząco odpowiedziało 55 proc. badanych, z czego 19 proc. przyznało, że zdecydowanie się boi, a 36 proc. – że raczej.

Dziennik zauważa jednak, że 33 proc. respondentów odparło, że nie boi się koronawirusa, w tym 8 proc. – zdecydowanie nie.

Wyniki te skomentował dla "SE" socjolog z Polskiej Akademii Nauk prof. Henryk Domański. Zwrócił on uwagę m.in. na to, że ci, którzy dotąd nie zachorowali, zdążyli przywyknąć, że nic im nie grozi.

"Poza tym na ogół jesteśmy optymistami skonstruowanymi tak, by myśleć, że cudze nieszczęście nas nie dotknie. Te badania pokazują, że żyjemy rozdarci między światem racjonalnej wiedzy o zagrożeniach a wyobraźnią, która odsuwa od nas złe myśli i pomaga nam lepiej funkcjonować" – podsumował prof. Domański.

Badanie przeprowadzono 22 i 23 października na próbie 1081 dorosłych Polaków.

agzi/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Ja bym nawet stwierdził że połowa Polaków już miała styczność z tym wirusem...

Jego się nie wyeliminuje... To nie możliwe. Trzeba dać se spokój z tym cyrkiem i wrócić do normalności bo jak na razie to pewnie więcej ludzi popełniło samobójstwo przez kowida jak tych co umarli bez chorób towarzyszących na kowidze

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki