REKLAMA
Tour de spółki

Ponad milion testów na Covid-19 w ciągu doby w USA

2020-09-21 05:11
publikacja
2020-09-21 05:11
fot. LUCAS JACKSON / Reuters

Ponad milion testów na koronawirusa przeprowadzono w sobotę w Stanach Zjednoczonych - podały w niedzielę amerykańskie media. To rekordowa liczba w ciągu doby. Według ekspertów jest ona jednak i tak niewystarczająca, by powstrzymać epidemię.

Dokładna liczba wykonanych w sobotę badań to 1 061 411 - wynika z danych portalu COVID Tracking Project magazynu "The Atlantic".Pytani przez Reutersa eksperci uważają, że liczba ta i tak jest za niska, by powstrzymać w Stanach Zjednoczonych epidemię. Ich zdaniem testy pod kątem SARS-CoV-2 powinny być w USA bardziej powszechne i potrzeba od 6 do 10 milonów takich badań dziennie.Zgodnie z wrześniową analizą Reutersa w większości stanów (27 z 50) odsetek testów z pozytywnym wynikiem na Covid-19 wynosił ponad 5 proc. Próg ten przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) uznawany jest za niepokojący.

Ze statystyk prowadzonych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore wynika, że od wybuchu epidemii na Covid-19 zmarło 199 474 Amerykanów. Telewizja NBC, powołując się na własne zestawienia, już w sobotę informowała jednak, że liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 200 tys.(PAP)

mobr/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
mmonline420
W USA testować można się dosłownie wszędzie, na każdym rogu. Z tego zrobił się wielki biznes, przy koszcie testu i badania lab. na poziomie 100$ daje to poziom 100 mln $ dziennie !! To nie chodzi o żadną epidemię, czy kwestie zdrowotne - w takiej ilości próbki pobierane są byle jak, badania wykonywane pospieszenie (bez W USA testować można się dosłownie wszędzie, na każdym rogu. Z tego zrobił się wielki biznes, przy koszcie testu i badania lab. na poziomie 100$ daje to poziom 100 mln $ dziennie !! To nie chodzi o żadną epidemię, czy kwestie zdrowotne - w takiej ilości próbki pobierane są byle jak, badania wykonywane pospieszenie (bez badania kontrolnego), nie mówiąc o ludziach otrzymujących SMS-y o pozytywnym wyniku choć nigdy nie robiły testu (podobnie jak banki wydające po kilka kart kredytowych na klienta aby zarząd mógł napompować sobie premie). Pisanie o dużej liczbie testu bez właściwego kontekstu i zastanowienia się czemu to służy jest słabe.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki