Ponad 38 mln umów bankowości internetowej w 2018 roku

Na koniec 2018 r. liczba umów bankowości internetowej przekroczyła 38 mln - wynika z najnowszego raportu NetBanku, zaprezentowanego przez Związek Banków Polskich. Jak dodano, liczba aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej wśród klientów indywidualnych wyniosła 17,2 mln.

(YAY Foto)

"IV kwartał minionego roku zamknął się rekordową liczbą umów bankowości internetowej wśród indywidualnych klientów banków. Po raz pierwszy przekroczyła ona 38 mln" - wynika z raportu zaprezentowanego na wtorkowej konferencji prasowej przez ZBP.

Jak dodano, w ujęciu kwartalnym przybyło 800 tys. nowych umów (2,2 proc.), natomiast w ciągu całego roku liczba ta wzrosła o 2,5 mln sztuk (7,7 proc.).

Z raportu wynika, że aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej wśród klientów indywidualnych było łącznie 17,2 mln.

Z bankowości internetowej aktywnie korzystało też 1,58 mln klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP).

"Znaczący wzrost - zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym - odnotowano natomiast wśród użytkowników mobilnych aplikacji bankowych, których liczba osiągnęła 11,2 mln, w tym 8,7 aktywnie logujących się do serwisu bankowego przez smartfony" czytamy.

Raport pokazuje, że na koniec IV kwartału ub.r. liczba klientów MSP posiadających dostęp do bankowości internetowej wynosiła blisko 2,5 miliona.

"Udział aktywnych klientów MSP w łącznej liczbie klientów MSP w dalszym ciągu wzrasta z miesiąca na miesiąc. Zgodnie z danymi na koniec grudnia 2018 r. ponad 1,58 mln klientów MSP loguje się do bankowości elektronicznej co najmniej raz w miesiącu" - napisano. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne