REKLAMA

Ponad 2 mln kar za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych we Francji

2021-04-07 18:14
publikacja
2021-04-07 18:14
fot. Valentina Camu / Reuters

Ponad 2,2 miliona kar za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych nałożyły francuskie służby od marca 2020 r. zarówno na osoby fizyczne, jak i na właścicieli nielegalnie działających lokali – informują dzienniki „Liberation” i „Le Figaro”.

Tylko w weekend wielkanocny nałożono we Francji 10,5 tys. grzywien i przeprowadzono 103 tys. kontroli - podało francuskie MSW.

Minimalna wysokość grzywny za łamanie obostrzeń sanitarnych to 135 euro. W przypadku ponownego wykroczenia w ciągu dwóch tygodni kwota ta wzrasta do 200 euro, a po trzech wykroczeniach w jednym miesiącu może zostać nałożona kara pół roku pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 3750 euro.

Ponadto możliwe kary to prace społeczne i zawieszenie prawa jazdy na okres maksymalnie trzech lat.

Władze nasiliły od wtorku kontrole zakazu przemieszczania się między departamentami. Funkcjonariusze egzekwują również zakaz wychodzenia z domu po godz. 19 w związku z obowiązującą w całym kraju godziną policyjną oraz nakaz pozostawania w odległości 10 km od miejsca zamieszkania.

Wychodząc z domu, należy mieć przy sobie dokument potwierdzający miejsce zamieszkania, np. rachunek za prąd lub za czynsz, a w przypadku braku takiego dokumentu należy wypełnić specjalne zaświadczenie w formie papierowej lub elektronicznej, zawierające dane osobowe oraz sprecyzowany cel wyjścia z domu.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Źródło:PAP
Tematy
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki