Ponad 15 tys. Włochów zmarło przez koronawirusa

We Włoszech w ciągu doby zmarło 681 osób zakażonych koronawirusem - poinformowano w sobotę w Rzymie. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł do 15 362. Od piątku potwierdzono następnych 2800 przypadków zakażeń. Dotychczas w kraju zakaziło się 124 tys. osób.

(fot. IPA / BACKGRID / BACKGRID UK)

Obecnie koronawirusa ma ponad 88 tysięcy ludzi. Wyleczono już prawie 21 tysięcy chorych; w ciągu jednego dnia 1200 osób.

Szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli powiedział prezentując dane, że podkreślenia wymaga zanotowany po raz pierwszy spadek liczby osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Od piątku oddziały te opuściło 74 chorych. "To bardzo ważna wiadomość, bo pozwala to odetchnąć naszym szpitalom"- mówił szef OC.

Zaznaczono też, że stopniowo spada liczba zmarłych każdego dnia. Jak się przypomina, pod koniec marca umierało nawet prawie tysiąc osób dziennie.

"Ale zagrożenie nie minęło, to tylko dowód na to, ile pomogły wprowadzone kroki, by zatrzymać epidemię"- oświadczył prezes krajowej Rady ds. Służby Zdrowia Franco Locatelli. I dodał powołując się na jedną z analiz, że dzięki restrykcjom udało się uniknąć śmierci 30 tys. osób więcej.

Zaapelował do Włochów o "zachowanie zgodne z wysokim poczuciem indywidualnej odpowiedzialności". Locatelli stwierdził: "Nie wyszliśmy jeszcze z fazy krytycznej".

Dane z epicentrum epidemii we Włoszech, czyli Lombardii, to 345 zgonów w ciągu doby i prawie 1600 nowych zakażonych. W niedzielę w regionie tym wejdzie w życie nakaz zakrywania ust i nosa - podała Ansa.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej wyjaśniono, że w innych regionach nie zalecono dotąd takich działań.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 aleks__

W każdym kraju inaczej liczą te ofiary. W Włoszech zaliczają do ofiar wirusa pewnie wszystkich jak leci, ludzi którzy mieli swoje dni policzone z powodu innych chorób a że przypadkiem wykryto u nich jeszcze wirusa więc jest to ofiarą wirusa. Więcej ofiar większa pomoc z Unii. Nasi powinni się od nich uczyć bo coś słabo liczą, wszak w Polsce umiera co roku z przyczyn "naturalnych" ponad 300 000 osób.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 8 yougurt

A może każdy zgon rejestruje się jako efekt wirusa ... po to by wyrwać większą kasę z UE..?

! Odpowiedz
4 6 supernova

Jak na portal poświęcony finansom mamy tu zadziwiająco mało wiadomości finansowych, za to dużo korono-histerii. W histerycznych wiadomościach skrupulatnie odnotowuje się kolejne trupki we Włoszech, a nie ma w ogóle pytania czemu panuje tam taka anomalia. Może oni już każdy zgon księgują jako covid19? Może zbierają żniwo wyjątkowo forsownych szczepień na grypę w 2019?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 0 hfjdj

15k zgonow na 124k zakażonych. Co daje 12%. Wcześniej było coś około 6%. Czyżby efekt przeciążenia służby zdrowia? A może mutacja wirusa? Co się tam dzieje?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil