Ponad 14 tys. zł odszkodowania zapłaci hipermarket byłemu pracownikowi

Ponad 14 tysięcy złotych musi zapłacić sieć handlowa Tesco byłemu pracownikowi bydgoskiego hipermarketu - Fryderykowi Rossakowskiemu za naruszenie praw pracowniczych. Taki wyrok zapadł dzisiaj w bydgoskim Sądzie Pracy.

Fryderyk Rossakowski został zwolniony po tym, gdy założył w hipermarkecie związek zawodowy. Był jego przewodniczącym. Fryderyk Rossakowski tłumaczył, że 14 tysięcy złotych to jest najwyższa suma, o jaką mógł prosić. Przyznano mu odszkodowanie w wysokości trzykrotności jego zarobków. Dla Rossakowskiego najważniejsze jest jednak to, że sąd przyznał mu rację, że pracodawca nadużył prawa. Zapowiedział, że na dzisiejszym wyroku sprawa się nie skończy.

"Mając ten wyrok sądu w ręce, mogę w końcu wnieść sprawę o odszkodowanie moralne do sądu cywilnego i oskarżę Tesco o znacznie większą sumę - o sto tysięcy złotych" - powiedział Fryderyk Rossakowski. Dodał, że drugą sprawę o taką samą kwotę wniesie przeciwko Tesco związek zawodowy.

Fryderyk Rossakowski zapowiedział też, że jako związek zawodowy będzie się odwoływać do Rzecznika Praw Obywatelskich. Czeka też na roztrzygnięcie sprawy w prokuraturze. Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil