Ponad 14 tys. zł odszkodowania zapłaci hipermarket byłemu pracownikowi

2002-06-26 16:30
publikacja
2002-06-26 16:30
Ponad 14 tysięcy złotych musi zapłacić sieć handlowa Tesco byłemu pracownikowi bydgoskiego hipermarketu - Fryderykowi Rossakowskiemu za naruszenie praw pracowniczych. Taki wyrok zapadł dzisiaj w bydgoskim Sądzie Pracy.

Fryderyk Rossakowski został zwolniony po tym, gdy założył w hipermarkecie związek zawodowy. Był jego przewodniczącym. Fryderyk Rossakowski tłumaczył, że 14 tysięcy złotych to jest najwyższa suma, o jaką mógł prosić. Przyznano mu odszkodowanie w wysokości trzykrotności jego zarobków. Dla Rossakowskiego najważniejsze jest jednak to, że sąd przyznał mu rację, że pracodawca nadużył prawa. Zapowiedział, że na dzisiejszym wyroku sprawa się nie skończy.

"Mając ten wyrok sądu w ręce, mogę w końcu wnieść sprawę o odszkodowanie moralne do sądu cywilnego i oskarżę Tesco o znacznie większą sumę - o sto tysięcy złotych" - powiedział Fryderyk Rossakowski. Dodał, że drugą sprawę o taką samą kwotę wniesie przeciwko Tesco związek zawodowy.

Fryderyk Rossakowski zapowiedział też, że jako związek zawodowy będzie się odwoływać do Rzecznika Praw Obywatelskich. Czeka też na roztrzygnięcie sprawy w prokuraturze. Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.
Źródło:IAR
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki