REKLAMA

Ponad 120 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie

2012-05-18 11:42
publikacja
2012-05-18 11:42

18.05. Łódź (PAP) - 120 tys. 287 wniosków o dopłaty bezpośrednie wpłynęło do łódzkiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). To o ponad 3 tys. mniej niż w ubiegłym roku, kiedy złożono 123 tys. 362 wnioski.

Pracownicy agencji zwracają uwagę, że choć przyjmowanie wniosków zakończono we wtorek o północy, to należy oczekiwać jeszcze kolejnych dokumentów. Tłumaczą bowiem, że część rolników wnioski przesyła pocztą, a inni mogli je złożyć np. w nieodpowiednim oddziale lub biurze.

Przypominają też, że dokumenty można jeszcze złożyć w terminie dodatkowym, czyli do 11 czerwca. Jednak opóźnienia w ich składaniu oznaczają mniejsze dotacje dla rolników. Za każdy dzień zwłoki płatność będzie pomniejszona o 1 proc.

W tym roku pierwszy raz rolnicy mogli ubiegać się m.in. o dopłatę do tytoniu, a w woj. łódzkim i woj. świętokrzyskim mogli jeszcze wnioskować o dopłaty do chowu owiec, w br. stara się o nie 121 rolników, a o dopłaty do tytoniu - 17.

Kierownik biura działań społecznych i środowiskowych oraz płatności bezpośrednich z łódzkiego oddziału ARiMR Wioletta Dudek-Mozga powiedziała PAP, że 56 wniosków wpłynęło przez internet. "Tymczasem o nadanie loginu i hasła zwróciło się do agencji 140 rolników" - dodała.

Złożone wnioski będą teraz oceniane pod względem merytorycznym i kompletności. W październiku ukaże się ministerialne rozporządzenie w sprawie stawek płatności. Pierwsze płatności ruszą od 1 grudnia, a realizacja wszystkich potrwa do końca czerwca 2013 r.

W ub. roku na dopłaty bezpośrednie w Łódzkiem przeznaczono ponad 1 mld 18 mln zł. (PAP)

jaw/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dotacje unijne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki