REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS-ie w ciągu roku

2021-11-04 06:16
publikacja
2021-11-04 06:16
Ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS-ie w ciągu roku
Ponad 116 tys. klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS-ie w ciągu roku
/ Shutterstock

Ponad 116 tysięcy klientów skorzystało z e-wizyt w ZUS w ciągu roku. Najwięcej pytań dotyczy spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi - przekazał PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących.

ZUS wprowadził takie rozwiązanie w październiku 2020 r. Zakład przekazał, że w ciągu roku z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 116 tys. klientów i liczba ta cały czas rośnie.

"Codziennie e-wizytę rezerwuje średnio kilkaset osób w całym kraju. E-wizyty to usługa o najwyższej jakości i wysokim standardzie w naszej działalności. Najwięcej osób korzysta z e-wizyty w Gdańsku, Warszawie oraz Poznaniu" – wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Dodała, że najwięcej pytań dotyczyło spraw związanych z emeryturami oraz rentami krajowymi, firm oraz pracowników, a także zasiłków.

System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej.

Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy "Emerytury i renty międzynarodowe".

W lutym 2021 roku ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące – na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między 9 a 14. Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

Za wdrożenie e-wizyt ZUS otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyfryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki