Pompeo ostrzega Rosję. "Trzymajcie się z daleka"

Stany Zjednoczone odpowiedzą na próby ingerowania w tegoroczne amerykańskie wybory przez Rosję lub jakiekolwiek inne państwo - oświadczył we wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

(fot. Pavel Golovkin/Pool / Reuters)

"Ingerowanie w nasze wybory jest nie do przyjęcia" - powiedział Pompeo podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie. Dodał, że jeśli Rosja lub jakiekolwiek inne państwo "poczynią kroki, by podważyć nasz proces demokratyczny", to Stany Zjednoczone "w odpowiedzi podejmą działania".

Ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA na jego korzyść zaprzeczył we wtorek podczas wizyty w Indiach Donald Trump. "Nie chcę pomocy od żadnego państwa i nie otrzymałem jej od żadnego państwa" - powiedział dziennikarzom.

Według doniesień mediów w USA o ingerowaniu Rosji w przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich, by zapewnić drugą kadencję Trumpowi, amerykańskich kongresmenów poinformowali przedstawiciele krajowego wywiadu. Odbyć to się miało na komisji parlamentarnej w pierwszej połowie lutego.

Amerykański przywódca stwierdził w odpowiedzi na te doniesienia, że to "kolejna dezinformacyjna kampania" Demokratów.

Trump - jak napisał "New York Times" - skrytykował za dopuszczenie do parlamentarnego briefingu Josepha Maguire, dotychczasowego p.o. dyrektora Wywiadu Narodowego (DNI). W środę prezydent ogłosił, że jego obowiązki przejmuje ambasador USA w Niemczech Richard Grenell. Uznawany jest on za bliskiego sojusznika Trumpa.

Podczas briefingu kongresmeni - jak pisał "Washington Post" - zostali też powiadomieni, iż Rosjanie próbują pomóc w prawyborach Demokratów senatorowi Bernie'emu Sandersowi. Deklarujący się jako socjalista polityk w oświadczeniu przekazał, że "nie obchodzi go", kogo prezydent Rosji Władimir Putin chciałby w Białym Domu. "Moja wiadomość dla Putina jest jasna - trzymaj się z daleka od amerykańskich wyborów (...)" - dodał. Amerykańskie agencje wywiadowcze uznały, że Rosjanie ingerowali w wybory w USA w 2016 roku. Kreml zaprzecza, by podejmował takie działania.(PAP)

mobr/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 4 sztos1

Jakie te USA muszą być dramatycznie słabe skoro tak skamla , że gumofilcowa Rosja ingeruje w ich proces wyborczy i z tego powodu rozlega sie wielki skowyt . Tak na marginesie to może ci twardogłowi z USA powiedzą komu Rosja pomaga .

! Odpowiedz
20 19 znawca_wszystkiego

To niech teraz pompon powie w ilu krajach USA ingerowało w wybory i w ilu jak ingerencja nie dałą rezultatów zrobiono płatną pseudo-rewolucje jak w nikaragui, ukrainie. USA ma największy ból d z tym że nie może wstawić w rosji swojej marionetki, tak aby zadłużyć rosję tak jak każdy podległy kraj. Bo od rosnącego długu zależy sukces usa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 10 znawca_wszystkiego

co za wiejski głupek. pompon, buhaha

! Odpowiedz
19 23 mooooo

Cytat ,, proces demokratyczny ? No to jest kkk-a dobre !!! Cła, sankcje , haracze ! Amerykańskie bazy wojskowe na bliskim wschodzie czy choćby ostatnio zabójstwo Sulejmaniego ? To jest proces demokratyczny !

! Odpowiedz
4 22 supernova

Poprzednie rewelacje dotyczące "rosyjskiej ingerencji w wybory" skończyły się w jankeskim sądzie. Bzdurne, niczym nieuzasadnione oskarżenia sąd oddalił. O ile oskarżenia były w mediach nagłaśniane, to już wyrok sądowy przeszedł bez echa.

! Odpowiedz
5 22 supernova

Izrael jawnie miesza się w amerykańskie wybory, np. przez słynny AIPAC, a córka Trumpa przeszła na judaizm. Nie ma ŻADNYCH dowodów na mieszanie się Rosji w jankeskie wybory, a oni grają ciągle tą samą płytę. To po prostu uwłacza ludzkiej inteligencji.

! Odpowiedz
0 3 zenonn

Ivanka ma troje dzieci. Jej mąż handluje nieruchomościami i jest wydawcą. Pobrali się w 2009 roku, co nie było proste, bo musiała przejść na judaizm – jej wybranek jest praktykującym Żydem. Jej mąż jest doradcą prezydenta, a ona asystentką ojca.

! Odpowiedz
2 26 keks

Naprawdę dziwię się adminowi że puszcza wypowiedzi uwłaczające ludzkiej inteligencji. Wypowiedzi nie na temat, pisane niepoprawnym językiem polskim, obrażające i oczerniające.
Gostek zachowuje się jak cham a wy to pokornie tolerujecie? W imię wolności wypowiedzi???

! Odpowiedz
53 5 ajwaj

Co jest rekodrem niepowtarzalnym?

Przejscie hejta PISy na IQ-jednocyfrowe.
Przy poziomie IQ-dzydzownicy 5, PISto hejt bije rekod w dól.
Roszczochrna, jakajaca, fundacja u oblesia z medalem bandery na karkach,
IQ +3 jest komplementem

! Odpowiedz
47 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil