REKLAMA

Pompeo: Konstytucja 3 maja symbolem dążenia Polaków do wolności

2020-05-03 06:07
publikacja
2020-05-03 06:07

Konstytucja 3 Maja pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości - napisał w okolicznościowym oświadczeniu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

fot. Pavel Golovkin/Pool / / Reuters

"W imieniu narodu Stanów Zjednoczonych gratuluję Polakom w waszym Dniu Konstytucji" - głosi oświadczenie prasowe Pompeo zamieszczone na stronie internetowej Departamentu Stanu.

Szef amerykańskiej dyplomacji napisał w nim, że Konstytucja 3 Maja "pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości". "To pragnienie przez Polaków wolności doprowadziło Polskę do odrodzenia jako niepodległe państwo w 1918 roku. I to dążenie do wolności i sprawiedliwości pobudziło Polskę do odrzucenia komunizmu w 1989 roku" - dodał.

Pompeo stwierdził, że jest pewien, iż w czasie pandemii Polacy "jeszcze raz pokażą swoje najlepsze cechy i skutecznie przezwyciężą kryzys". Wyraził też nadzieję, że amerykańsko-polska "przyjaźń i partnerska współpraca staną się w nadchodzących latach nawet jeszcze mocniejsze".(PAP)

mobr/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
esim
nie wspomniał o 447? niemożliwe.
tad123
Mike nie wtrącaj się w nie swoje sprawy, pilnuj swojego kraju który aktualnie jest w trakcie powolnego przekształcania się w kraj trzeciego świata.
trooper
Polacy ciągle dążą do wolności, to droga z wybojami i jeszcze długa przed nami i żaden PiS nas nie zatrzyma.
itsofunny
Wolny kraj to kraj bez długów tak samo wolny polak to ten bez kredytu !!!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki