REKLAMA

Pomoc za reformy. Biały Dom miał rozesłać pismo z wykazem reform wymaganych od Kijowa

2023-09-26 12:39
publikacja
2023-09-26 12:39

Mike Pyle, zastępca doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, przekazał ukraińskim władzom wykaz reform, które powinna przeprowadzić Ukraina w celu otrzymania dalszej pomocy międzynarodowej - podał portal Ukrainska Prawda. Reformy dotyczą m.in. walki z korupcją i systemu sądownictwa.

Pomoc za reformy. Biały Dom miał rozesłać pismo z wykazem reform wymaganych od Kijowa
Pomoc za reformy. Biały Dom miał rozesłać pismo z wykazem reform wymaganych od Kijowa
/ Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Ukraińska Prawda poinformowała w poniedziałek wieczorem, że list z wykazem oczekiwanych reform został wysłany międzynarodowym partnerom Kijowa, premierowi Ukrainy Denysowi Szmyhalowi, jak również do kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Ukraińska telewizja Espreso podała we wtorek, że ambasada USA w Kijowie potwierdziła, iż Waszyngton przekazał taki wykaz. Na oficjalnej stronie ambasady wyjaśniono, iż jest to "proponowany wykaz priorytetowych reform", wokół którego planowana jest dyskusja na forum Wielostronnej Platformy Koordynacyjnej w Brukseli.

Wykaz ten jest "podstawą do konsultacji z rządem Ukrainy i kluczowymi partnerami jako część naszego trwałego wsparcia dla Ukrainy i jej wysiłków na rzecz integracji z Europą, co Stany Zjednoczone wspierają. Celem tego zabiegu jest potraktowanie priorytetowo i skonsolidowanie działań na rzecz reform wspólnie z Ukrainą i kluczowymi partnerami" - głosi oświadczenie. (PAP)

awl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mirek6504
Do reform To trzeba lat i odpowiedzialnych ludzi a także rozliczyć tych co darli z gospodarki a nie robić coś pod publikę
itso_not_to_be
eh zrobią z Ukrainy idealnego konsumenta koniec wolnej Ukrainy wszycie kraje UE na jedna modłę według widzimisię USA
itso_not_to_be
Warto rozważyć odcięcie się od pomocy z USA
lpg_plus_benzyna
WP (na bankierze cicho) opublikowała wyniki sondażu ukraińskiej fundacji Inicjatywy Demokratyczne im. Ilko Kuczeriwa na temat tego, kto ponosi odpowiedzialność za rekordową korupcję na Ukrainie. Wyniki ciekawe, zachęcam do poszukania i zapoznania się. Specjalnie dla jaszczura i dariusa, którzy maja olbrzymie problemy ze skleceniem WP (na bankierze cicho) opublikowała wyniki sondażu ukraińskiej fundacji Inicjatywy Demokratyczne im. Ilko Kuczeriwa na temat tego, kto ponosi odpowiedzialność za rekordową korupcję na Ukrainie. Wyniki ciekawe, zachęcam do poszukania i zapoznania się. Specjalnie dla jaszczura i dariusa, którzy maja olbrzymie problemy ze skleceniem zdania i zrozumieniem tekstu pisanego/czytanego pozwolę sobie wkleić wyniki:

78 proc. respondentów uważa, że ​​prezydent Ukrainy - Zełeński ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za korupcję w administracji rządowej i wojskowej.

Co ciekawe (to samo badanie):
Ponad połowa respondentów (55 proc.) zgodziła się z tezą, że pomoc wojskowa dla Ukrainy powinna być udzielana przez partnerów zagranicznych pod warunkiem skutecznej walki z korupcją.
samsza
Jeżeli Zełenski bierze udział w ruskiej propagandówie w parlamencie kanadyjskim, popierającej tezę, że należy denazyfikować... nie dziwię się.
Spiker Izby Gmin "weterana" nie znalazł pod krzakiem, ani ten nie przechodził z tragarzami...
trolley
XDXDXD to są warunki nie do zaakceptowania przez ukraińską oligarchię, taką bezkarność jaką oligarchy mają to tylko ruskie zapewniają hehehe, ja wam mówię że się jeszcze zdziwicie jaka opcja dojdzie za kilka lat na UPAinie do władzy XD
trolley
bedzie się USA niczym z Afgana ewakuować XDXDXD

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki