Polsko-niemiecka pomoc dla Ukrainy

360 ton polsko-niemieckiej pomocy dla uchodźców na Ukrainie jedzie do Zaporoża. Leki, jedzenie koce i śpiwory trafią do tych mieszkańców Donbasu, którzy musieli uciekać przed wojną. Większa część pomocy pochodzi z Polski. Wiozą ją nasi strażacy. W pomoc zaangażowany jest MSZ i szereg polskich organizacji pozarządowych.

(EastNews)

Wyjechali wczoraj po południu. Mają przystanek w Kijowie. Do Zaporoża dotrą jutro rano. Jak mówi Marta Titaniec z Caritas Polska, wiozą rzeczy najpotrzebniejsze. Na 181 paletach jest 4 300 paczek spożywczo-higienicznych, 2 000 śpiworów, 460 koców i 260 łóżek turystycznych. Pomoc Caritas to tylko część konwoju, bo swoją pomoc wiozą również Polska Misja Medyczna czy Zakon Maltański.

W Kijowie konwojowi towarzyszył wiceminister spraw zagranicznych Konrad Pawlik. Jak podkreślał, konwój to dowód naszej solidarności z Ukrainą. To nie pierwszy i - jak zapewnia polski MSZ - nie ostatni konwój pomocy dla ukraińskich uchodźców. Za polskie pieniądze pod Charkowem powstał również ośrodek dla uchodźców na kilkaset miejsc. MSZ w tym roku przekaże na pomoc dla Ukrainy 30 milionów złotych.

Polsko-niemiecki konwój z pomocą przywitały oficjalne władze Ukrainy. Ukraiński wicepremier Henadij Zubko podkreślał, że pomoc humanitarna nie ogranicza się tylko do wymiaru materialnego, ale jest to również moralne wsparcie dla obywateli Ukrainy. Jak zaznaczył, to, że życzliwi sąsiedzi niosą wsparcie nie tylko w słowach, ale i realnie - pomaga Ukrainie zjednoczyć się i być razem w tych niełatwych czasach.

Polska przywiozła 200 ton pomocy. Kolejne 160 ton darów dla uchodźców zakupili Niemcy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Buszko/em/sk/jp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~feliks

Zacznijmy od tego, że nie jadą do Donbasu.Tam cywile od roku wegetują w piwnicach. Ostrzeliwani codziennie przez juntę Poroszenki. Konwój zostanie przekierowany dla Prawego Sektora jak to było poprzednio. Utrzymanie junty kijowskiej nie jest w interesie Polski.
Jak chcą pomóc to niech jadą do Doniecka czy Ługańska . Ale nie pojada więc cały ten konwój jest psu na budę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gfd

Ciekawe czy ta pomoc tez beda sprzedawac w sklepach w Kijowie ...

! Odpowiedz
0 2 ~sadasdasdas

Niech usrańcy pomagaja jak wywołali wojnę

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil