Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży ma już środki na działalność

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży będzie mogła bez przeszkód dysponować kwotą ponad 9 milionów euro przeznaczonych przez rządy Polski i Niemiec. Rada instytucji odpowiedzialnej za wymianę młodzieży między obydwoma krajami zatwierdziła na posiedzeniu w Berlinie tegoroczny budżet.

Przez pół roku Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży pracowała na podstawie prowizorium budżetowego, które pozwalało jej wydawać miesięcznie jedynie jedną dwunastą ubiegłorocznego budżetu. Aby uchwalić tegoroczny, musiała zebrać się rada instytucji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej, które z polskiej strony nadzoruje jej prace, trzykrotnie odrzucało jednak proponowane terminy zwołania rady. MEN tłumaczył, że najpierw musiał sprawdzić podejrzenia dotyczące nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy przez zarząd.

Dziś rada jednogłośnie zaakceptowała budżet w wysokości 9 milionów 200 tysięcy euro. Instytucja powołana przed 15. laty jest finansowana przez rządy Polski i Niemiec.

Rada przyjęła dziś również sprawozdanie z działalności Polsko-Niemieckiej Współpraca Młodzieży za ubiegły rok. Dokument wzbudził sprzeciw Ministerstwa Edukacji Narodowej, ponieważ zarząd napisał w nim, że strona polska opóźniała wpłaty kolejnych rat na działalność organizacji. W odpowiedzi wiceminister Mirosław Orzechowski, który uczestniczył w rozpoczętym wczoraj posiedzeniu rady, zarzucił jej zarządowi uprawianie polityki, a niemieckie uwagi określił jako nieuzasadnione.

Po naniesieniu kilku zmian do tekstu sprawozdania także i ono zostało przyjęte jednogłośnie przez radę Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil