Polskie wyprzedaże wypadają blado

Wyprzedaże kolekcji wiosenno-letniej w sklepach odzieżowych i obuwniczych są na półmetku.

Według ekspertów Polska na tle innych krajów Europy Zachodniej i USA wypada blado w oferowanych przecenach.

- U nas nie ma tej tradycji wielkich wyprzedaży. W USA w każdym miesiącu, przy okazji jakiegoś święta są lokalne wyprzedaże - powiedział PAP analityk PKPP Lewiatan Jacek Adamski. Firmy nie chcą utrzymywać dużych zapasów, bo jest to kosztowne.

Polscy klienci mogą liczyć na obniżkę cen rzędu 50 proc. Na szczyt sezonu wyprzedaży i na rabaty dochodzące do 70-80 proc. trzeba poczekać do końca sierpnia.

- Wyprzedaż sezonowa odbywa się zawsze skokowo, teraz wchodzimy w jej ostatnią fazę - powiedział PAP Piotr Olczyk z jednej z firm, która jest dystrybutorem odzieży.

- Wraz z rozwojem gospodarki wolnorynkowej, wyprzedaże były stosowane, jako naturalny mechanizm czyszczenia magazynu i pogłębiania popytu konsumenckiego. U nas często nazywa się to promocją, jest to mylące i dezinformujące klientów, bo nie chodzi o żadną promocję, tylko właśnie o wyprzedaż - wyjaśnia PAP Wojciech Warski z BCC.

Jego zdaniem, wyprzedaże pobudzają popyt konsumencki i dają możliwość dostępu do dóbr o charakterze luksusowym w rozsądnych cenach.

Autor: LP
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mnji

Wyprzedaż w PL: stara cena 149 zł, nowa 199 zł skreslona i napsane wyprzedaż. Cena na wyprzedaży 149 zł To jest polska wyprzedaż. Jedno wielkie Oszustwo. Jak cały ten kraj

! Odpowiedz
0 0 ~eb

Wyprzedaż w Szwajcarii - piękne buty damskie z 240 CHF na 80 CHF, eleganckie męskie 60 CHF (w Polsce porównywalne min. 600 PLN). Pensja pani w kasie supermarketu 4 tys CHF. Zarobki znajomego wykwalifikowanego technika specjalisty 10 tys CHF.

! Odpowiedz
0 0 ~pomidor

co to za słowo "blado" ??? co to za dziennikarz który używa trzepakowego słownictwa !!!

! Odpowiedz
0 0 ~info

Dokladnie

! Odpowiedz
0 0 ~handlowiec

W Polsce są małe rabaty bo wszystko leży na sprzedawcy , który ma marże 20-30%.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne