Polskie wino wiosną w sprzedaży

Wiosną do sklepów trafi pierwsze polskie wino gronowe zalegalizowane przez Unię Europejską. Trwają zapisy na kupno trunku z tegorocznych zbiorów. Za butelkę trzeba będzie zapłacić około 25-30 złotych - pisze dziennik "Polska".

Według dziennika pojawienie się wina w kraju kojarzonym z wódką, piwem i miodami pitnymi to spora sensacja. O nowy trunek już pytają restauratorzy, hotelarze i winiarze z firm na całym świecie.

Dziennik pisze, że smak i aromat pierwszego polskiego wina to na razie tajemnica. Jednak ma to być wino z tak zwanej średniej półki cenowej.

W Polsce istnieje około 400 winnic. Większość z nich to przydomowe ogródki, w których uprawia się owoce i robi wino na własne potrzeby. Produkcją i sprzedażą win zajmuje się 35 winiarzy, czego powodem skomplikowana procedura rejestracji winnicy, a także wysokie koszty uprawy - pisze "Polska".

Dziennik podkreśla, że w Polsce nie ma tradycji winiarskiej, plantatorzy nie korzystają z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Nie mają także tak dobrych warunków pogodowych jak w Hiszpanii czy Francji.

"Polska"/IAR/tkuł/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~trele

polecam wina bałkańskie. niedrogie i dobre;) pozdro

! Odpowiedz
0 0 ~gronowiec

za tą cenę można sobie samemu zrobić baniak wina i mieć mały zapasik na rok
pozdrowienia dla domowych winiarzy

! Odpowiedz
0 0 ~troll

Takie burżujskie wino to bym się brzydził dotknąć.Wolę browara Volt 0,5l za 1,45zł a 10% mocy ma.

! Odpowiedz
0 0 ~lewy

Za taka cenę to ja mogę sobie w supermarkecie kupić 8 litrowych kartonów.

! Odpowiedz
0 0 ~xxx

Brawo, typowy polski produkt , jakosc poloneza (zapewne), cena mercedesa. W D kupuje jak najbardziej nadajace sie do (kulturalnego) spozycia wina, nie tylko ze wzgl na zawartosc alkoholu po 2-3 EUR .Za 20-30 PLN sa tu wina na ktore stac niewiele osob i ladnie zdobia polki. Gratulacje.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil