Polskie stocznie dla firmy z raju podatkowego

O firmie United International Trust, w której ręce trafił majątek stoczni z Gdyni i Szczecina, prawie nic nie wiadomo - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nieoficjalnie można było dotychczas usłyszeć, że reprezentuje kapitał z Bliskiego Wschodu. Nic jednak nie wiadomo o kondycji finansowej firmy.

Minister skarbu Aleksander Grad powiedział "Rzeczpospolitej", że firma zadeklarowała, iż w obu zakładach będzie kontynuowana produkcja stoczniowa. Nie ma jednak żadnej deklaracji pisemnej w tej sprawie, gdyż zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, przetarg wykluczał jakiekolwiek preferencje dla inwestorów planujących produkcję stoczniową.

Z informacji zamieszczonych na stronach internetowych formy wynika, że United International Trust zarejestrowana jest na Antylach Holenderskich. Jest to fundusz świadczący usługi zarządcze dla firm chcących uniknąć płacenia w swoich krajach wysokich podatków. Jest też między innymi udziałowcem w firmie Aurelia Energy, też zarejestrowanej na Antylach, która ma udziały w znanej w branży stoczniowej grupie Bluewater - ustaliła "Rzeczpospolita"

"Rzeczpospolita"/iar/mf
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
0 0 ~dk

Miał być Katar mamy Karaiby też na " K " kur....a. !!!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~mp

Sami w ustawach podatkowych piętnują raje podatkowe, spróbuj tylko coś mieć z nimi wspólnego to od razu zarezerwuj pokój dla kontrolerów skarbówki. A sami handlują z rajami - wiadomo władcy mogą, chołota nie złoży pustej deklaracji Vat jest karana. Polska zeszła na psy już całkowicie, mamy tak słaby (ja to mówię 17) garnitur władzy, że aż wstyd, ciągle tylko bełkoczą, bez koncepcji Uważam, że również zarządzanie krajem powinno być przekazane obcym i to choćby za dolara.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~BlackCat

Sąd doraźny może szybko obrócić się przeciwko tobie - widać że znasz historię tylko ostatnich 20-lat. Przypomnij sobie jak rewolucja pożerała swoje dzieci w Rosji po 1918 roku i po Rewolucji Francuskiej.
Nie siej populizmu bo to głupie, nawet jeśli traktujesz to jako żart.
Zobacz gdzie są zarejestrowane "polskie" statki - obecnie PŹM/PŻB mają może 1-2 jednostki - inaczej nie byłyby w stanie konkurować na morzu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mp

Dlatego Europa powinna wzorem stanów być zarządzana - prezydent i rząd europejski, a w krajach związkowych albo lepiej w regionach (czyli coś co niekoniecznie pokrywa się z obecnymi granicami) jakieś namiastki rządów. A już całkowitą głupotą jest to co w Polsce - administarcja prezydencka i rządowa (rozdmuchane). Skoro już tak się rozmarzyłem to jeszcze dodałbym: podatek od przychodów (i tylko ten), emerytury płacone z podatku przez pańswo w jednej stałej wysokości dla wszystkich (kto chce mieć wyższe to prywatnie) i za wszystko płacić (zdrowie, szkoła itp). Dobrze rozwinięta pomoc społeczna (tylko rzeczowa) i skarbówka, no i oczywiśćie wojsko, policja, sądy itp.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~mp

O najważniejszym zapomniałem - prawo wyborcze powinno byź zmienione na bezpośrednio-pośrednie i burmistrzowie i im podobnie powinni być zatrudniani a wybierani.

! Odpowiedz
0 0 ~dociekliwa

Więcej od Rzeczpospolitej ustalili redaktorzy na portalu niezalezna.pl , informacje są zatrważające...

! Odpowiedz
0 0 ~fafa

Kluczowe składniki majątku Stoczni Gdynia kupił tajemniczy inwestor United International Trust. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – spółką-matką tego funduszu jest Sapiens International Corporation NV, która z kolei należy do konsorcjum Emblaze Ltd. Członkiem zarządu tego ostatniego jest Nahum Admoni – szef Mossadu w latach 1982-1989.
„Inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku, niezbędne do produkcji stoczniowej, wyraził wolę i gotowość kontynuowania produkcji statków w Stoczni Gdynia” - powiedział minister skarbu Aleksander Grad, komentując niespodziewaną sprzedaż najważniejszej części majątku stoczni spółce United International Trust. Ten sam podmiot wygrał niedawno przetarg na sprzedaż najważniejszych aktywów Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Jak napisała „Gazeta Wyborcza”, tajemnicza firma z Antyli Holenderskich, która nie ma nawet strony internetowej, „jest powiązana z kapitałem z Kuwejtu i Kataru”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

United International Trust to podatkowa „wypustka” spółki Sapiens International Corporation, notowanej m.in. na nowojorskim rynku NASDAQ. W kierownictwie tej drugiej firmy znajdujemy wiele osób związanych z izraelską armią.

I tak: prezes Sapiens – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron – pełniący w Sapiens funkcję kierownika ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) – przez 6 lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”. „Mamram” to specjalistyczna jednostka przetwarzająca informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek armii i wywiadu wojskowego.

Oficjalnie spółka Sapiens – której podlega United International Trust (UIT), nabywca majątku polskich stoczni – zajmuje się wdrażaniem informatyczno-technologicznych rozwiązań dla biznesu. Warto dodać, że ani Sapiens, ani UIT nie miały nigdy nic wspólnego ze stoczniami czy okrętami.

Na stronie internetowej Sapiens International Corporation NV znajduje się ponadto informacja, że firma ta jest członkiem holdingu Formula Systems, który z kolei w listopadzie 2006 r. został wykupiony przez konsorcjum Emblaze Group.

Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – 11 września 2008 r. członkiem zarządu Emblaze, i jednocześnie dyrektorem-konsultantem tej spółki, został Nahum Admoni. To wieloletni oficer wywiadu wojskowego Izraela, który w latach 1982-1989 był szefem Mossadu. Admoni odszedł z Mossadu, gdy okazało się, że nadzorował działania Jonathana Pollarda – izraelskiego szpiega, który wykradał Amerykanom tajemnice wojskowe (Pollard został skazany w USA na dożywocie). Członek konsorcjum, które przejęło majątek polskiej stoczni, jest jednak wciąż osobą wpływową – cieszy się m.in zaufaniem byłego premiera Izraela – Ehuda Olmerta.

W zarządzie Emblaze Group zasiadają także inne osoby, mające powiązania z wojskiem i administracją państwa Izrael, jak np. Naftali Shani (prezes) – były urzędnik kancelarii premiera Izraela, Zvi Shur (dyrektor-konsultant) – który pracował w izraelskiej armii i był m.in. szefem wydziału finansowego w tamtejszym Ministerstwie Obrony, czy Ilan Flato (dyrektor-konsultant) – były doradca ekonomiczny premiera Izraela i wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu.

Grzegorz Wierzchołowski

----------------------------------------------------------------------------------

Od redakcji: Prosimy Czytelników o kopiowanie tego tekstu na innych stronach i forach - a najlepiej: podawanie linku:
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/20607

Już teraz dochodzą do nas bowiem sygnały, że tzw. mainstreamowe media będą chciały przemilczeć temat i w dalszym ciągu pisać, że United International Trust (UIT) ma "związki z Katarem". Jest to, oczywiście, kompletna brednia i celowe oszukiwanie Czytelników - wystarczy przejrzeć podane w tekście nazwiska kierownictwa spółki Sapiens (członkowie zarządu to m.in. Eli Reifman, Hadas Gazit Kaiser, Guy Bernstein, Naamit Salomon, Yacov Elinav, Uzi Netanel i Eyal Ben-Chelouche).

Przypomnijmy, że za niewytłumaczalne doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu stoczniowego, a następnie sprzedaż go za paręset milionów złotych firmie, którą kierują byli agenci, wojskowi i urzędnicy obcego państwa - niezależnie od tego czy jest to Izrael, Rosja czy Australia - przynajmniej kilka osób "trzymających w Polsce władzę" powinno trafić pod Trybunał Stanu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~adi333

Z informacji wynika, że stocznie są w dobrych rękach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil