REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Polskie drony będą transportować krew

2018-05-15 10:00
publikacja
2018-05-15 10:00
Polskie drony będą transportować krew
Polskie drony będą transportować krew
/ YAY Foto

Airvein to pierwszy na świecie system transportu przesyłek medycznych za pomocą autonomicznych dronów. Bezzałogowce mają transportować krew i próbki na terenie miast. Nad całym projektem pracuje nasz rodzimy start-up.

- Airvein to pierwszy kompletny system służący do transportów dronami, z przeznaczeniem do miast. Zaczynamy od budowy systemu, który będzie dostosowany do transportów krwi i próbek z krwią. Taki system w  zasadzie będzie mógł posłużyć do transportu wszelakich wszystkich innych paczek w obszarach miejskich. Jest to system o tyle przełomowy,że oprócz dronów i modułów cargo, oferujemy również infrastrukturę naziemną, czyli tzw. hangary, które będą obsługiwać te drony w sposób automatyczny. Cały system jest nadzorowany przez system informatyczny, nie ma operatora, tylko dyspozytor - osoba trzymająca pieczę nad całą flotą dronów, które realizują transporty - mówi Dariusz Werschner z Airvein.
Ładunek od momentu nadania przesyłki, przez fazę lotu, aż do odbioru paczki ma być transportowany w stabilnych warunkach i stale monitorowany.

- Nasz system będzie dostosowany do transportu krwi i próbek, ponieważ są to misje najbardziej wymagające. Tutaj mówimy o termoizolacji i wibroizolacji, więc nasze moduły cargo będą mogły sprostać tym wymaganiom - dodaje Werschner.

Źródło:
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki