REKLAMA

Istnieje scenariusz paraliżu matur

2019-04-11 15:49
publikacja
2019-04-11 15:49

Część strajkujących nauczycieli planuje nie dopuścić uczniów do matur. Dziennikarze radiowej Trójki dotarli do apelu i instrukcji w tej sprawie krążącej na zamkniętych forach strajkujących - podaje w czwartek Polskie Radio.

fot. Anatol Chomicz / / Forum

Radiowa Trójka dotarła do wpisu z zamkniętej grupy skupiającej uczestników i współorganizatorów strajku szkolnego w województwie łódzkim. "Wynika z niego jasno, że w środowisku strajkujących rozważany jest plan niedopuszczenia uczniów klas trzecich do matur" - podkreślono w artykule opublikowanym na portalu polskieradio24.pl.

"Koleżanki i koledzy nauczyciele szkół podstawowych nie wymiękajcie jeżeli egzaminy się odbędą. Mamy kolejną możliwość. My nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych mamy klasyfikację i rady pedagogiczne klasyfikacyjne ostatnich klas liceów i techników. Jeżeli strajk będzie dalej trwał nie będzie możliwości dokonania tego, a co za tym idzie młodzież nie będzie mogła przystąpić do matury. Jest to możliwy scenariusz o czym rząd chyba nie myśli. Tak daleko nie sięga. Klasyfikacji nie dokonają emeryci czy nauczyciele z innych szkół. Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach liceum muszą być do 16.04 a oceny trzeba wpisać do 12.04. Nie ma ocen i rad nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią ;). DO SKUTKU ! Nie dajmy się.!" - brzmi treść wiadomości (pisownia oryginalna), do której dotarła Trójka.

PR zwraca uwagę, że w czwartek w mediach pojawiły się informacje o planach tego rodzaju, które strajkujący mieli sobie przesyłać w wiadomościach SMS. Z przytoczonego wpisu wynika jednak - według Radia - że "gotowy plan krąży już na zamkniętych forach portali społecznościowych".(PAP)

agzi/tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (13)

dodaj komentarz
konfidel
Zapominącie ze dyrektor sam może klasyfikowac
grzegorzkubik
To jest normalnie działanie opozycji totalnej. Dogadali się z Broniarzem ale nie przewidzieli takiego obrotu sytuacji. Wymóg 1000 zł podwyżki to jest celowe działanie, które miało zdestabilizować budżet i doprowadzić do tego by kolejne grupy zawodowe protestowały. 1000 to nie jest jakaś tak skromna kwota wyrównawcza.To jest normalnie działanie opozycji totalnej. Dogadali się z Broniarzem ale nie przewidzieli takiego obrotu sytuacji. Wymóg 1000 zł podwyżki to jest celowe działanie, które miało zdestabilizować budżet i doprowadzić do tego by kolejne grupy zawodowe protestowały. 1000 to nie jest jakaś tak skromna kwota wyrównawcza. Gdyby dziś każdy przeciętny obywatel dostał 1000 zł podwyżki musielibyśmy stwierdzić, że Polska awansuje na wyższa pozycję PKB na mieszkańca i już nie zbliżamy się do Włoch a je prześcigamy a na razie tak nie jest. POLSKA JEST JESZCZE ZA BIEDNA BY DAĆ 1000 ZŁ PODWYŻKI DUŻEJ GRUPIE ZAWODOWEJ.
pull_up_terrain_ahead
A tak miauczysz że wszyscy powinni mieć więcej.
linspace
Jesteś najlepszym z tutejszych trolli. Chylę czoła :) .
eldobryyy
Strajk to jedna rzecz, a ŁAMANIA ŻYCIA innym, do tego często niepełnoletnim to druga.

Ta druga rzecz jest to:
GŁUPOTA
NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ
lub PODCHODZI POD PROKURATURĘ, ponieważ jest to działanie na szkodę drugiego człowieka, wymuszenie, szantaż i terroryzm w jednym.

Mam nadzieję, że w razie
Strajk to jedna rzecz, a ŁAMANIA ŻYCIA innym, do tego często niepełnoletnim to druga.

Ta druga rzecz jest to:
GŁUPOTA
NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ
lub PODCHODZI POD PROKURATURĘ, ponieważ jest to działanie na szkodę drugiego człowieka, wymuszenie, szantaż i terroryzm w jednym.

Mam nadzieję, że w razie czego rodzice pójdą z tym do prokuratury i nie zapomną dodać do aktu oskarżenia Broniarza za podżeganie.

Poza tym pan B. powinien trafić przed odpowiednie służby za próbę destabilizacji i działalność na szkodę państw.


Jeżeli nauczycielom NIE PODOBA SIĘ zawód to niech go ZMIENIĄ.
kwr
Nic im z tego nie wyjdzie. W takiej sytuacji dyrektor ma prawo sklasyfikować ucznia. Będzie tylko ostateczna kompromitacja pseudonauczycieli.
jasnowidzacy
Kolego jaki fejk chcieli uniemożliwić dzieciom zdanie egzaminu gimnazjalnego to dlaczego mieliby nie zablokować matur. To jest rajd po kasę bez trzymanki za wszelką cenę.
jacek-19
A ty w robocie jakbys strajkowal to pewniwe w niedziele nie idac do kosciola ?
1984 odpowiada jacek-19
Myślisz jak typowy korpoludek. Nawet w czasach dużego bezroboacia ludzie nie strajkowali tylko zwalniali sie ze złej lub słabo płatnej pracy. I w najgorszym wypadku robili wypad na zachód. Teraz jest łatwiej, każdy bez problemu znajdzie pracę. Gdyby nauczyciele naprawdę mieli gorzej niż kasjerki w Lidlu to poszliby tam,Myślisz jak typowy korpoludek. Nawet w czasach dużego bezroboacia ludzie nie strajkowali tylko zwalniali sie ze złej lub słabo płatnej pracy. I w najgorszym wypadku robili wypad na zachód. Teraz jest łatwiej, każdy bez problemu znajdzie pracę. Gdyby nauczyciele naprawdę mieli gorzej niż kasjerki w Lidlu to poszliby tam, a nie siedzieli w szkołach.

@mith21 czy naprawdę fake? Przecież Broniarz groził takim scenariuszem. Niedawno chcieli podważać właśnie odbywajace sie egzaminy. ZNP idzie na zwarcie! Mam nadzieję, iż roztrzaska się na ścianie. A na jego truchle powstanie nowa szkoła, najlepiej w oparciu o bon edukacyjny.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki