Polskie Radio i TVP: nie będzie nagród OPUS i COGITO

W związku z dramatyczną sytuacją finansową mediów publicznych jury Nagród Mediów Publicznych OPUS i COGITO podjęły decyzję o nierozstrzygnięciu obu konkursów. Nagrody główne w wysokości 200 tysięcy złotych nie zostaną przyznane.

Konkursy zostały doprowadzone do etapu wyłonienia, zgodnie z regulaminem, siódemki dzieł nominowanych do nagrody głównej. Z nominacją tą nie wiążą się nagrody finansowe.

Jednocześnie Zarządy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia potwierdziły swoje zobowiązanie do jak najszerszej promocji na antenach Telewizji Polskiej i Polskiego Radia dzieł nominowanych w konkursach OPUS i COGITO.

Zarządy podkreślają, że powyższe decyzje podyktowane są wyłącznie aktualnymi okolicznościami ekonomicznymi i nie wynikają z merytorycznej i jakościowej oceny nominowanych dzieł. Władze publicznego radia i telewizji publicznej zaznaczają, że decyzja jest jednorazowa i nie dotyczy przyszłości obu nagród.

Nagrody Mediów Publicznych przyznawane są corocznie. Nagroda Muzyczna przypada w udziale polskiemu kompozytorowi - twórcy dzieła, które zostało prawykonane w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia. Podobnie w przypadku Nagrody Literackiej - laur otrzymuje autor najlepszej książki z dziedziny literatury, wydanej po raz pierwszy w roku poprzedzającym przyznanie nagrody.

 
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil