REKLAMA

Polskie Radio SA i Egipska Unia Radiowo-Telewizyjna podpisały umowę o współpracy

2008-04-16 13:32
publikacja
2008-04-16 13:32
Jej celem jest pogłębianie kooperacji obu radiofonii i prezentowanie informacji z zakresu kultury i turystyki obu krajów.

Jeden z sygnatariuszy dokumentu, członek Zarządu Polskiego Radia Jerzy Targalski podkreśla, że wymiana informacji pozwoli lepiej poznać kulturę i zwyczaje drugiej strony. Służyć temu ma między innymi wymiana dziennikarzy. Polscy dziennikarze mieliby nadawać na przykład reportaże z życia codziennego Egiptu. Dziennikarze egipscy przybliżaliby z kolei kulturę Polski swoim krajanom.

Stronę egipską reprezentowała prezes egipskiego radia Inas Gohar i pierwszy podsekretarz stanu w Ministerstwie do spraw Mediów, Samy Said. Ten ostatni dużą nadzieję pokłada w wymianie programów dotyczących polskiej kultury i turystyki. Samy Said podkreśla, że dzięki takiej współpracy Egipcjanie będą mogli się zapoznać z ofertą turystyczną Polski. Dowiedzą się jakie miejsca odwiedzać, jakie zabytki można zobaczyć.

Dokument, podpisany w siedzibie Polskiego Radia, będzie obowiązywał przez trzy lata. Niewykluczone, że współpraca zostanie przedłużona.
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki