Polski film nagrodzony w Kopenhadze

Film Macieja Adamka "Życie przed tobą" zdobył kolejną zagraniczną nagrodę - tym razem dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Buster" w Kopenhadze.

Film, wyprodukowany przez Redakcję Filmu Dokumentalnego i Reportażu programu TVP 2, zdobył do tej pory 6 nagród międzynarodowych i 2 krajowe - między innymi w tym miesiącu nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na międzynarodowym Festiwalu Filmów krótkometrażowych w Palm Springs, która daje filmowi duże szanse w walce o Oscara.

Maciej Adamczyk powiedział IAR, że spróbuje "powalczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale dopiero w przyszłym roku, bo termin zgłaszania filmów do Oscara minął 1. września".

"Życie przed Tobą" to opowieść o niewidomych dzieciach, przygotowywanych do dorosłego, samodzielnego życia w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach. Kamera obserwuje dzieci, które uczą się, jak rozpoznawać warzywa i owoce, jak zawiązywać sznurowadła, jak zapinać guziki.Te proste, codzienne czynności sprawiają dzieciom trudności, z którymi radzą sobie jednak w pogodny sposób. Są przekonane, że nie ma barier, których nie mogłyby pokonać.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil