REKLAMA

Polski dług publiczny wzrósł do 50,8 proc. PKB

2015-07-22 11:21
publikacja
2015-07-22 11:21
Polski dług publiczny wzrósł do 50,8 proc. PKB
Polski dług publiczny wzrósł do 50,8 proc. PKB
/ YAY Foto

Polski dług publiczny, liczony według metodologii ESA2010, na koniec I kwartału wyniósł 50,8 proc. PKB wobec 50,1 proc. PKB w IV kw. 2014 i wobec 48,6 proc. PKB w I kw. 2014 r. - podał Eurostat.

Po jednorazowym wydarzeniu, jakim był „skok na OFE”, dług publiczny Polski cały czas rośnie. Na koniec Q1 2015 dług publiczny Polski wyniósł 885,727 mld złotych (ok. 215 mld euro), co stanowiło 50,8% PKB wobec 48,6% rok wcześniej. Przy tym tempie zadłużania się konstytucyjny limit 60% osiągniemy w drugiej połowie 2019 roku - ocenia Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl.

Na koniec pierwszego kwartału 2015 roku kraje strefy euro były zadłużone na 9.432,523 mld euro (ponad 9,4 biliona €) - poinformował Eurostat.

(PAP)

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (42)

dodaj komentarz
~Mezo
Polska jest już na dnie , tylko leży w takim mule , że wszyscy tego nie widzą a politycy mącą tym mułem jak mogą , żeby ludziska nie zobaczyły prawdy , także te światowe ! Sisza sić ! Nasz kraj przebił Grecję tylko to tajemica , EU daje nam dużą kas na otarcię gęby , oni już db wiedzą co się u nas dzieje i jakim smrodem zalatuje Polska jest już na dnie , tylko leży w takim mule , że wszyscy tego nie widzą a politycy mącą tym mułem jak mogą , żeby ludziska nie zobaczyły prawdy , także te światowe ! Sisza sić ! Nasz kraj przebił Grecję tylko to tajemica , EU daje nam dużą kas na otarcię gęby , oni już db wiedzą co się u nas dzieje i jakim smrodem zalatuje Pyrlandia !
~Pola
Statystyczny Polak ma wystarczająco dużo swoich własnych zobowiązań... Jako przedsiębiorca mam poczucie, że traktuje się właścicieli firm w Polsce strasznie opresyjnie. Cieszę się, że pomaga mi obecnie świetny doradca podatkowy z Poznania, mam większą świadomość swoich praw. Mały przykład http://sigmapartner.pl/artykul/5-nietypowych-Statystyczny Polak ma wystarczająco dużo swoich własnych zobowiązań... Jako przedsiębiorca mam poczucie, że traktuje się właścicieli firm w Polsce strasznie opresyjnie. Cieszę się, że pomaga mi obecnie świetny doradca podatkowy z Poznania, mam większą świadomość swoich praw. Mały przykład http://sigmapartner.pl/artykul/5-nietypowych-kosztow-ktore-mozesz-odpisac/
~Zuza1020
Niby niedużo, ale i tak niefajnie, tym bardziej gdy dorzuci się do tego nasze wysokie podatki. Dobrze, że jako mały przedsiębiorca mogę chociaż na zusie zaoszczędzić, tutaj fajne podpowiedzi http://www.pawelkurnik.pl/finanse/jak-placic-mniejszy-zus Najlepiej chyba założyć spółkę w UK i oddział w PL.
~wasko
PO zaciągała długi niech PO i jej Poplecznicy płacą ze swych majątków czad by Kulczyk, Lis, Olejnik, Michnik zapłacili za to ..
~Robert
żeby utrzymać państwo oficjalnie oddajemy połowę naszych zarobków , jeżeli przy takiej restrykcyjnej polityce fiskalnej jeszcze się zadłużamy to znaczy że rządzący tymi pieniędzmi są nieudolnymi marnotrawcami wysiłku obywateli
~prorok
Witamy w Grecji. Dzięki Donek.
~Olo
Podziękujmy PO za tak ładne zwiększanie długu. Idzie im to bardzo dobrze.
~tomek1234
Zrobili skok na OFE i dług księgowy zmniejszyli. Teraz PEŁO szasta naszymi podatkami na prawo i lewo i jesteśmy w punkcie wyjścia.
~WERT
I teraz jest pytanie- kiedy zaczniemy splacac dlug ?????
~obywatel
Ja nikomu nie dawałem żadnego pełnomocnictwa do zaciągania długów. Jak PO narobiła długów to niech teraz je spłaca z własnej kieszeni.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki