REKLAMA

Polski Związek Narciarski potwierdza: synowie Jadwigi Emilewicz jeździli bez licencji

2021-01-14 14:50
publikacja
2021-01-14 14:50
fot. Jerzy Dudek / FORUM

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia. Tego samego dnia licencje zostały wydane. Takie informacje przekazał tvn24.pl szef komisji licencyjnej PZN - informuje portal.

Portal tvn24.pl przypomniał w czwartek, że o brak licencji pytał Jadwigę Emilewicz dwa dni przed złożeniem wniosków, 5 stycznia, zaś zgrupowanie, w którym uczestniczyli jej synowie, zakończyło się 6 stycznia, dzień przed wydaniem licencji.

W środę portal tvn24.pl napisał, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak podał portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

Z kolei w czwartek tvn24.pl przekazał, że informacje te potwierdził przewodniczący komisji licencyjnej PZN Jakub Michalczuk. W rozmowie z portalem Michalczuk poinformował, że wnioski o przyznanie licencji synom Jadwigi Emilewicz "są datowane na 7 stycznia" i tego dnia licencje zostały przyznane i od tego dnia obowiązują.

"Po wglądzie do pełnej dokumentacji mogę potwierdzić, że 7 (stycznia - red.) mieliśmy u siebie wniosek i on został tego samego dnia wprowadzony do systemu. 6 (stycznia - red.) było wolne. Biuro nie pracowało, a kurierzy nie jeździli - wyjaśnił Michalczuk.

Według niego, aby uzyskać licencję, zawodnicy muszą posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu, trzeba też złożyć wypełniony wniosek i uiścić opłatę, a w przypadku niepełnoletnich zawodników dostarczyć podpisy rodziców.

Michalczuk przekazał portalowi tvn24.pl, że 7 stycznia około południa z warszawskiego klubu Deski przyszedł mail z tymi wszystkimi załącznikami, które "w formie papierowej dotarły do siedziby związku dzień lub dwa dni później".

"Badania lekarskie i przelewy były datowane na 7 stycznia" - poinformował szef komisji licencyjnej PZN.

Portal tvn24.pl przypomniał, że Jadwiga Emilewicz informowała, że jej dzieci brały udział w zgrupowaniu w Suchem w dniach 2-6 stycznia.

reb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
andrzejsebastiand
Kogoś z PZN czeka dymisja
killgore
To znaczy co? Kłamała? Czekam na oficjalne dementi meryta:))))
innowierca
Z tego co pamietam odpowiedziala za maja licencje.Ze posiadali ja kiedy tam byli.
Wynika z tego ze wyslala email zaraz po udzieleniu wywiadu.
krokus12
Polityk PIS nie kłamie jak już to mówi nieprawdę a jak ma wyrok sądowy za kłamstwo to wtedy sąd się myli a jak łamie prawo to dla wyższej idei lub suwerena nie wiesz tego .
billbill
Miałem o niej dobre zdanie , wyróżniała się z tej całej grupy polityków
langdon25
40% i tak nadal będzie na panią i partie jej prezesa głosować więc po ta cała afera ???
czerwony_wiewior
Miła jest świadomość, że macki PiS jeszcze nie sięgają do PZN, i związek nie boi się powiedzieć prawdę
jkl777
I nie bal sie wystawic licencji nawet jak szambo sie wylalo.
karbinadel
Jak widać, Jadźka jest nie tylko głucha, ale i ....

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki