Polska z niemal najniższą stawką godzinową w UE

Średnia płaca godzinowa w Unii Europejskiej wyniosła w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro: 26,9. Najwyższą stawkę otrzymują pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii, Rumunii i w Polsce (według danych za 2016 r.) - podaje Eurostat

(Eurostat)

Europejski urząd statystyczny przedstawił dane dotyczące średniej płacy godzinowej w krajach UE i strefy euro. Dziesięć lat wcześniej, w 2007 roku, stawki te wynosiły odpowiednio 19,5 i 21,8 euro w krajach UE oraz w strefie euro. Natomiast w 2017 r. - około 23,1 euro w krajach Unii Europejskiej i dotyczyła takich państw jak: Hiszpania (19,8 euro), Włochy (22,7 euro) czy Wielka Brytania 25,5 euro. 

Jak wynika z opracowania, najwyższa płaca przysługuje zatrudnionym w Luksemburgu - 45 euro za godzinę pracy, Danii - 39,7 euro, Belgii 37,9 euro. Ponad 30 euro zarabiano również we Francji (33,0 euro), w Holandii (33,7 euro w 2016 r.) I Niemczech (32,3 euro). 

W ogonie Europy znalazły się kraje, w których średnia płaca na godzinę wynosiła poniżej 10 euro - na Łotwie stawka ta jest równa 8,6 euro, w Chorwacji 8,5 euro, na Litwie 8,4 euro, a na Węgrzech 7,4 euro. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 6 arhe9

Do złośliwców. Złośliwości to przejaw głupoty, emanacja prymitywnej natury. Niech złośliwiec spojrzy na siebie i zobaczy co nim kieruje i przede wszystkim jak to wygląda z obiektywnego punktu widzenia. Dlatego mało kto odpowiada na złośliwości bo większość ludzi jest mądra, to ludzie dobrej woli i nawet tolerują takich różnych złośliwców z nadzieją, że złośliwcy w końcu sami zmądrzeją lub też wychodzi się z założenia, że nie wszyscy muszą być mądrzy. Jednak może od czasu do czasu trzeba "oświecać" nieświadomych? W sumie to nikomu niestety się nie chce, ale czasem może się uda. ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 21 and00

Potęga Mieszka wyrosła na sprzedaży niewolników, i można stwierdzić że przez ostatnie 1000 lat wiele się nie zmieniło.

! Odpowiedz
8 24 zielonoczerwony

No to ile jest w Polsce, bo autor podaje dane dla ośmiu krajów tylko nie dla Polski.

! Odpowiedz
1 2 tomitomi

...........................................
,,,,,,,,,fack !

! Odpowiedz
8 9 do_niczego

Polska ze ZŁOTYM dla strefy EURO to jest ŻYŁA ZŁOTA.

! Odpowiedz
26 24 do_niczego

TUSK siedzi w Brukseli i dba o to by POLACY byli białymi murzynami EUROPY. Sprzedał POLSKĘ za posadę od dawna o tym wiedziałem.

! Odpowiedz
5 3 niepelnosprawny_org

to jest 40 milionów (tak, tak, bo wiadomo wschod sie przeprowadził), a wiekszej grupie wolniej wychodzi sie na szczyt, ale za to bardziej bezpieczniej...

! Odpowiedz
13 56 bumbumbum

A no czy to PiS czy PO wpuszczają "przyjaciół" bez opamiętania to i pensje nie rosną no bo po co jak pracodawca weźmie sobie Ukraińca. Przed 2004 pracodawcy mówili na twoje miejsce jest 100 chetnych przed brama teraz mówia na twoje miejsce wezme se Ukraińca - tyle w temacie.
Głosujcie dalej na POPIS a Polska w takim zestawieniu nie będzie na 3 miejscu od końca a na ostatnim!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 niepelnosprawny_org

pamietam te czasy 2004, no ale jak to konkluzja, nadal rzadzi "elita", mam nadzieje PIS nie bedzie sie chwiał i ztrzyma napływ dzieki siatce na dziki...

! Odpowiedz
4 17 molibden5

bolaki biedaki? co za nowość :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.