Polska w gronie wschodzących innowatorów [QUIZ]

2022-04-19 14:31
publikacja
2022-04-19 14:31
Polska w gronie wschodzących innowatorów [QUIZ]
Polska w gronie wschodzących innowatorów [QUIZ]
fot. Photo by <a href="https://unsplash.com/@kmuza?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Carlos Muza</a> on <a href="https://unsplash.com/s/photos/innovation?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditCopyText">Unsplash</a> / / Unsplash

Innowacyjność Europy nieustannie się poprawia we wszystkich krajach Unii – tak wynika z europejskiej tablicy wyników innowacyjności European Innovation Scoreboard 2021. Polska według tego dokumentu jest oceniana jako wschodzący innowator.

Jak podkreślają autorzy raportu opublikowanego w czerwcu 2021 r. mocne strony Polski to cyfryzacja, aktywa intelektualne i wykorzystanie technologii informacyjnych. Wśród trzech najlepszych wskaźników wymienia się rodzime aplikacje do projektowania, ludność z wyższym wykształceniem oraz technologie związane ze środowiskiem. Tytuł najbardziej innowacyjnego polskiego regionu przypadł w udziale stołecznemu regionowi warszawskiemu oraz Małopolsce.

Sprawdź w naszym krótkim quizie swoją wiedzę na temat rodzimych centrów badawczo-rozwojowych.

Z drugiej jednak strony autorzy dokumentu wskazują na ponadprzeciętny udział w Polsce podmiotów bez skłonności do innowacji oraz na słabe wyniki (poniżej średniej) wskaźników związanych ze zmianami klimatu. Unijnymi liderami innowacji pozostają Szwecja, Finlandia, Dania i Belgia. Średnie wyniki w zakresie innowacji wzrosły od 2014 r. o 12,5 pkt. Procentowego. Wśród krajów spoza Unii w innowacjach przoduje Korea Południowa – z wynikiem o 21 proc. wyższym od UE w 2021 r.

fot. Materiał Partnera / 
Źródło:
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki