REKLAMA

Polska podpisała unijną deklarację ws. działań na rzecz przezwyciężania ubóstwa

2020-11-27 12:44
publikacja
2020-11-27 12:44
fot. Autor: Rybnikova Olga / Shutterstock

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała w piątek unijną deklarację dotyczącą działań na rzecz przezwyciężania ubóstwa i wykluczenia społecznego. "To kolejny wyraz naszego pełnego zaangażowania w działania na rzecz poprawy sytuacji rodzin i dzieci" - powiedziała PAP minister.

W piątek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podpisała unijną deklarację "Przezwyciężanie ubóstwa i wykluczenia społecznego - łagodzenie wpływu COVID-19 na rodziny - współpraca na rzecz rozwoju perspektyw dla silnych dzieci".

"Podpisanie przez Polskę deklaracji to kolejny wyraz naszego pełnego zaangażowania w działania na rzecz poprawy sytuacji rodzin i dzieci. Od początku wybuchu pandemii szczególną uwagą obejmujemy rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, które w ostatnich miesiącach zmagają się ze skutkami pandemii. Planowo realizujemy wszystkie nasze programy prorodzinne, takie jak Rodzina 500 plus, Dobry start czy Posiłek w szkole i w domu. Dodatkowo niemal przez cały czas trwania pandemii wspieramy rodziców poprzez realizację wypłat dodatkowego zasiłku opiekuńczego" – podsumowuje minister Maląg.

W deklaracji wskazano na potrzebę łagodzenia skutków pandemii COVID-19, mających ogromny wpływ na dzieci i rodziny zagrożone ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Dokument stanowi apel do UE i jej państw członkowskich o podjęcie zdecydowanych działań w tej kwestii. Dokument ma także na celu wspieranie długoterminowej europejskiej strategii politycznej zmierzającej ku niwelowaniu ubóstwa i wykluczenia społecznego dzieci i rodzin.

Deklarację zainicjowała niemiecka prezydencja w Radzie UE i obecne trio prezydencji: Portugalia, Słowenia i Niemcy. Z uwagi na brak możliwości zorganizowania Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO) w tradycyjnej formie, prezydencja niemiecka poprosiła, aby ministrowie krajów, które przyłączą się do deklaracji, podpisali ją indywidualnie.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ krap/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bieda w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki