REKLAMA
GIEŁDA

Zakaz lądowania samolotów z państw południa Afryki od wtorku

2021-11-29 21:34, akt.2021-11-29 22:31
publikacja
2021-11-29 21:34
aktualizacja
2021-11-29 22:31
Zakaz lądowania samolotów z państw południa Afryki od wtorku
Zakaz lądowania samolotów z państw południa Afryki od wtorku
fot. SERGEI BRIK / / Shutterstock

Od wtorku 30 listopada do 13 grudnia ma obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w siedmiu państwach znajdujących się na południu Afryki - wynika z rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym opublikowanego w poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Zakaz będzie obowiązywał przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Przepisy dotyczące zakazu lotów nie będą stosowane m.in. do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

Wcześniej w poniedziałek, w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, poinformowano, że zakaz zostanie wprowadzony w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu COVID-19 Nu (B.1.1.529) z państw regionu Afryki Południowej.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki