Polska najszybciej rosnącym rynkiem lotniczym w Europie

Polska wciąż jest najszybciej rosnącym rynkiem lotniczym w Europie. Według bardzo ostrożnych prognoz na naszych lotniskach odprawi się w tym roku ponad 45 mln pasażerów - 5 mln więcej niż w 2017 roku - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

(YAY Foto)

Oznacza to wzrost liczby podróżnych w skali roku o ponad 10 proc. przy średniej dla Europy 7 proc.

Największym portem pozostaje Lotnisko Chopina w Warszawie, które obsłuży w tym roku ponad 16 mln podróżnych. W ten sposób stołeczne lotnisko niebezpiecznie zbliży się do granicy przepustowości wynoszącej 20 mln. Najszybciej rośnie jednak port w Katowicach, który zanotował wzrost o 46,7 proc. w porównaniu z I połową 2017 r.

Jak podaje gazeta, coraz lepiej radzą sobie również te najmniejsze polskie lotniska. Dla Bydgoszczy czerwiec 2018 z 43,3 tys. odprawionych pasażerów był najlepszym miesiącem w historii. Do wzrostu po minimalnym spadku w I kwartale powrócił także najmłodszy polski port - Olsztyn Mazury i rozwija się zgodnie z prognozami. (PAP)

emi/ son/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 Raffmo

Dlaczego nie wykorzystuje się potencjał Portu Lotniczego w Łodzi ? Tam można odprawiać 1,5 mln pasażerów - jest duża rezerwa jeszcze !

! Odpowiedz
1 6 trollmaster

i w Radomiu.

! Odpowiedz
8 26 siunek

Idę o zakład, że jesli CPK nie powstanie, a Okęcie się zatka, to ta sama banda pismaków, która obecnie krytykuje pomysł budowy CPK, będzie radośnie trzaskać wierszówki z ciskania gromów na "polską głupotę" i pouczać że "mądry Polak po szkodzie". Do tej pory nie przeprosili ci "znani dziennikarze", którzy na poważnie pisali, ze nie da się zbudować na czas obecnego Stadionu Narodowego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz