REKLAMA

Polska nagrodzona za najlepsze stoisko na targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie

2022-01-23 21:46
publikacja
2022-01-23 21:46
Polska nagrodzona za najlepsze stoisko na targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie
Polska nagrodzona za najlepsze stoisko na targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie
fot. Emilio Naranjo / / FORUM

Niedziela była ostatnim dniem 42. edycji międzynarodowych targów turystycznych FITUR 2022 w Madrycie, w których bierze udział Polska. W tym roku polskie stoisko narodowe po raz pierwszy otrzymało najwyższe wyróżnienie – 1. miejsce za najlepszą ekspozycję w kategorii „Kraje i Regiony” - poinformowała w rozmowie z PAP w niedzielę dyrektor Polskiej Organizacji Turystyki (POT) w Madrycie Agata Witosławska. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi za kilka miesięcy w Madrycie.

Według Witosławskiej, przygotowany przez POT pawilon wyróżniał się m.in. atrakcyjną prezentacją oferty turystycznej, profesjonalizmem i przyjazną atmosferą. W tym roku prezentowały się miasta Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin i Poznań oraz regiony Małopolski i Dolnego Śląska. „Miasta i regiony były przedstawione poprzez piękne zdjęcia i grafiki uzupełnione akwarelami artysty Tytusa Brzozowskiego, architekta malującego barwne widoki miejskie z pogranicza rzeczywistości i fantastyki - powiedziała. - Pomimo elementów metaforycznych dzieła artysty są związane z prawdziwą historią polskich miast, a POT często z nich korzysta w promowaniu Polski na targach międzynarodowych”.

Witosławska podkreśliła, że POT przekazuje rzetelne informacje, jak można podróżować do Polski w czasie pandemii i jakie są aktualne warunki sanitarne. „Proponujemy turystom podróżowanie do Polski, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację sanitarną mamy świadomość, że wolą spędzać mniej czasu w przestrzeniach zamkniętych, dlatego bardziej stawiamy na turystykę aktywną, bliską natury”. Szefowa madryckiego oddziału POT podkreśliła, że w Polsce blisko wielu dużych miast znajdują się parki przyrodnicze.

Targi odbyły się w formie hybrydowej, trzy pierwsze dni poświęcono spotkaniom biznesowym, sobota i niedziela były dniami otwartymi dla wszystkich zainteresowanych wyjazdami i turystyką.

Według szefowej madryckiego POT branża turystyczna była w br. licznie reprezentowana na targach. „Wydaje się, że ogólnie jest pewne ożywienie na rynku turystycznym, stopniowo powracają wystawcy spoza Europy, przede wszystkim z Ameryki Łacińskiej, ale hiszpańska turystyka wyjazdowa jeszcze się nie odrodziła”- powiedziała.

Dyrektor POT w Madrycie ujawniła, że „omikron pokrzyżował wiele planów turystycznych i wpłynął na agendę spotkań branżowych”. Ponad 5 proc. spotkań z POT zostało anulowanych z powodu zachorowań na koronawirusa - poinformowała.

„Liczymy, że omikron nadal będzie pokazywał swoją „łagodną twarz”, i że w marcu sytuacja poprawi się, a podróże reaktywują - wyraziła nadzieję, przyznając, że „plany na przyszłość mogą ulec zmianie, bo sytuacja sanitarna jest niepewna”.

FITUR należą do największych międzynarodowych targów turystycznych i są uważane za najlepsze miejsce do nawiązywania kontaktów z rynkami hiszpańskojęzycznymi. W br. w targach wzięło udział 107 krajów i blisko 7 tys. firm, a krajem partnerskim była Republika Dominikany.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
boguckaxyz
Ale sukces! Kiedy polowy krajow brakowalo!

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki