Polska musi opracować politykę wobec imigrantów

Minister do spraw europejskich Danuta Huebner uważa, że Polska, jeszcze przed przystąpieniem do Unii Europejskiej, musi się zastanowić jaką politykę będzie prowadziła wobec imigrantów. Danuta Huebner wzięła udział w dyskusji na temat migracji w Unii Europejskiej podczas trwającego w Salzburgu w Austrii Europejskiego Forum Ekonomicznego.

"Polska po integracji z Unią Europejską stanie się wschodnią granicą wspólnoty, dlatego już teraz należy wypracować skuteczny system ochrony granic przed napływem nielegalnych imigrantów do Unii" - powiedziała Polskiemu Radiu Danuta Huebner.

Uczestnicy spotkania o migracji zgodzili się, że wyzwaniem dla zjednoczonej Europy jest tak zwana imigracja globalna, czyli przybysze spoza naszego kontynentu.

Danuta Huebner podkreśliła, ze Polska jeszcze jako kandydat do Unii powinna rozpocząć współpracę z krajami 15-stki. "Musimy wydać skuteczną walkę imigracji nielegalnej" - powiedziała minister. "Tylko wtedy zapewnimy obywatelom i Polski i Unii Europejskiej poczucie bezpieczeństwa" - dodała.

Wczesnym popołudniem Danuta Huebner weźmie udział w zamkniętym dla dziennikarzy seminarium dotyczącym przyszłosci Polski w zjednoczonej Europie.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil