REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Polska Grupa Zbrojeniowa ma kontrakt na dostawę karabinków Grot Afryki Wschodniej

2022-05-19 12:05
publikacja
2022-05-19 12:05
Polska Grupa Zbrojeniowa ma kontrakt na dostawę karabinków Grot Afryki Wschodniej
Polska Grupa Zbrojeniowa ma kontrakt na dostawę karabinków Grot Afryki Wschodniej
/ Fabryka Broni "Łucznik"

Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kontrakt na dostawę karabinków Grot do jednego z państw Afryki Wschodniej – poinformowała PGZ w czwartek.

Karabinki mają zostać dostarczone we wskazanym przez zamawiającego kalibrze 7,62 mm z granatnikami podwieszanymi i przyrządami celowniczymi produkcji PCO, także należącego do PGZ. Grupa nie ujawniła liczby sztuk broni ani wartości kontraktu.

"Karabinek MSBS Grot dołącza do puli produkowanego przez nas uzbrojenia, które trafiło na wyposażenie zagranicznych sił zbrojnych. Intensywnie pracujemy nad projektami eksportowymi, czego najlepszym dowodem jest zawarta właśnie umowa" – powiedział cytowany w komunikacie PGZ prezes Grupy Sebastian Chwałek. Wyraził podziękowanie "wszystkim zaangażowanym stronom, a przede wszystkim zarządowi i pracownikom radomskiej Fabryki Broni, bowiem spod ich ręki wyszedł jeden z najlepszych na świecie karabinków w swojej klasie". prezes zarządu PGZ S.A.

"Dostarczenie karabinków z rodziny MSBS GROT do kolejnej zagranicznej formacji świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez naszą spółkę wyrobów, które są rozpoznawalne i cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie" – powiedział członek zarządu Fabryki Broni Łucznik Seweryn Figurski.

"Zawarty kontrakt jest potwierdzeniem, że obrana przez naszą spółkę strategia związana z promocją wyrobów sygnowanych znakiem FB na rynkach zagranicznych jest skuteczna i przynosi zamierzone efekty, jakimi są kolejne armie wyposażone w karabinki MSBS Grot" – dodał.

Karabinek Grot to jeden z rodzajów broni dostarczanych przez Polskę Ukrainie walczącej z rosyjskim najazdem.

Karabinek, opracowany przez Fabrykę Broni i WAT w programie Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS); od 2017 r. jest dostarczany polskiemu wojsku. Modułowa konstrukcja umożliwia różne konfiguracje w układach kolbowych i bezkolbowych, dostosowane do potrzeb użytkowników prawo- i leworęcznych.(PAP)

brw/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki