REKLAMA

Polska 2050 traci posła. "Tak będzie lepiej dla organizacji i dla mnie"

2022-11-30 20:30
publikacja
2022-11-30 20:30

Rozstaje się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji jak i dla mnie - oświadczył w środę poseł Wojciech Maksymowicz.

Polska 2050 traci posła. "Tak będzie lepiej dla organizacji i dla mnie"
Polska 2050 traci posła. "Tak będzie lepiej dla organizacji i dla mnie"
fot. Michał Kość / / FORUM

Maksymowicz jest profesorem nauk medycznych, pracuje w szpitalu uniwersyteckim w Olsztynie. Został wybrany do Sejmu obecnej kadencji z listy PiS, był politykiem Porozumienia Jarosława Gowina. Od połowy kwietnia zeszłego roku, kiedy odszedł z klubu PiS był posłem niezrzeszonym. W maju 2021 r. dołączył do koła parlamentarnego Polska2050.

"Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem" - napisał Maksymowicz w środowym oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Podkreślił, że jest "najpierw lekarzem dopiero później politykiem". "Rozstajemy się w przyjaznej atmosferze pełnej zrozumienia swoich stanowisk i potrzeb. Ja ze swojej strony zapewniam, że dalej będę walczył o interes Warmii i Mazur, a w szczególności ukochanego Olsztyna, bo to tego nie potrzeba barw politycznych" - zapewnił.

Wojciech Maksymowicz (fot. Tomasz Adamowicz / Forum)

Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa Polski 2050 Katarzyna Karpa-Świderek. "Informujemy, że poseł Wojciech Maksymowicz złożył dziś oświadczenia o rezygnacji z członkostwa w partii Polska 2050 Szymona Hołowni i w Kole Parlamentarnym Polska 2050, powołując się na względy zawodowe, pozapolityczne" - przekazała.

"Prof. Maksymowicz poinformował nas, że do końca kadencji Sejmu pozostanie posłem niezrzeszonym, nie zamierza też kandydować w kolejnych wyborach" - zaznaczyła rzeczniczka w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ugrupowania.

Podziękowała w nim prof. Maksymowiczowi "za rzeczową i merytoryczną współpracę w pracach partii i Koła Parlamentarnego Polska 2050" i zadeklarowała "wsparcie w jego dalszej pracy parlamentarnej dla dobra Polski".

Po odejściu Maksymowicza koło Polski2050 będzie liczyło siedmioro posłów. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lebski_gosc
Wyrzucają wszystkich z polsko brzmiącymi nazwiskami. Tak chyba mają w statucie.
qwertas
Ta partia tego płaczka jest śmieszna i tragiczna. Katecheta TVNu chce zrobić partię Nic, która po wyborach złączy się z PO.
szprotkafinansjery
To zupełnie jak partia ministra Zero :)

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki