REKLAMA

Polska 2050 Szymona Hołowni - sąd zarejestrował partię polityczną

2021-04-07 15:50
publikacja
2021-04-07 15:50
Polska 2050 Szymona Hołowni - sąd zarejestrował partię polityczną
Polska 2050 Szymona Hołowni - sąd zarejestrował partię polityczną
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię polityczną o nazwie Polska 2050 Szymona Hołowni - poinformował w środę na Twitterze Szymon Hołownia. Przewodniczącym partii jest obecnie Michał Kobosko.

"Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię polityczną o nazwie +Polska 2050 Szymona Hołowni+. Do +serca+ i +głowy+ dołączyły +ręce+. Konsekwentnie robimy tę robotę" - napisał Hołownia.

W przesłanym PAP oświadczeniu podkreślono, że rejestracja partii politycznej "to kolejny krok Ruchu Polska 2050 na drodze do zmiany Polski na pokolenia, nie kadencję". "Naszym celem jest budowa Polski zielonej, solidarnej, demokratycznej i bezpiecznej, dlatego cieszymy się, że do +serca+ i +głowy+ dołączają politycznie sprawcze +ręce+" - podkreślają działacze Polski 2050.

Hołownia wkrótce po wyborach prezydenckich, w których w pierwszej turze zajął trzecią lokatę, wraz ze zwolennikami zarejestrował Stowarzyszenie Polska 2050, w dalszej kolejności w listopadzie 2020 do sądu trafił wniosek o rejestrację jego partii politycznej.

W lutym Hołownia przyznał - po informacjach podawanych przez "Rzeczpospolitą" - że "okazało się, że ktoś zarejestrował partię techniczną Jeden-pl, której potem zmieniano nazwy, aż ktoś doszedł do Polska 2050". Hołownia zapowiedział wtedy, że jego partia będzie się nazywała "Polska 2050 Szymona Hołowni".

"Do systemu rejestracji partii w Polsce można mieć sporo uwag. Dziwi nas to, że politycy starych partii nie doprowadzili do uporządkowania go tak, żeby system rejestracji partii politycznych +widział się+ z procesem rejestracji stowarzyszeń czy innych organizacji społecznych i politycznych w Polsce” – powiedział PAP przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni Michał Kobosko.

Kobosko poinformował, że w związku z pełnieniem tej funkcji w najbliższym czasie przestanie być wiceprezesem stowarzyszenia Polska 2050. Zaznaczył, że pozostanie szefem nowej partii do czasu przeprowadzenia w niej pierwszych wyborów.

Zauważył, że inne partie "też miewały takie doświadczenia w przeszłości" i były przypadki "wymuszonych w podobny sposób zmian nazw partyjnych". "My od lipca ubiegłego roku działamy pod nazwą Polska 2050, pod tą nazwą utworzyliśmy stowarzyszenie, pod tą nazwą prowadzimy naszą działalność i to właśnie pod tą nazwą jesteśmy odnotowywani w sondażach. Nazwa partii +Polska 2050 Szymona Hołowni+ w sposób właściwy identyfikuje organizację, którą konsekwentnie budujemy" - powiedział.

Podkreślił, że ich partia ma nazwę "jasno kojarzącą się z osobą Szymona Hołowni".

Kobosko przyznał, że w związku z istnieniem dwóch partii o podobnych nazwach wyborcy mogą być zdezorientowani. Zapewniał, że przed wyborami - np. najbliższymi w Rzeszowie - działacze partii będą zwracali uwagę na to, że Polska 2050 Szymona Hołowni jednoznacznie popiera kandydaturę Konrada Fijołka jako kandydata na prezydenta tego miasta. "Ewentualni inni kandydaci nie mają żadnego związku z naszą działalnością, nie możemy ponosić odpowiedzialności za działania innych komitetów wyborczych" - dodał.

autorka: Wiktoria Nicałek

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
tubak
Przydała by się partia piratów tak jak w Czechach. Prawdopodobnie Piraci w Czechach obejmą na jesień władzę. Ci młodzi ludzie rozwalą wszelkiego rodzaju nacjonalistów, narodowców. W Polsce politycy to tylko karierowicze , którzy załatwiają sobie posadki dla siebie i rodziny.
carlito1
PiS PO jedno go....no..To samo te całe celebryty pałaczące nad konstytucją jednocześnie mówiące że mało lokdałnu jest.... :/.
grzegorzkubik
Niebawem media go wrzucą na tapetę.
pstrzezek
Nie nazywaj goebbelsowkiej propagandy mediami. A profilaktycznego gnojenia faktami. No i zapomniałeś dodać "pozdro dla kumatych"
nie_strajkuje
44-letni Szymon Hołownia już zaszczepiony przeciwko Covid-19.
A obywatele 60+ i 50+ jeszcze czekają na swój termin.

Tak się załatwia sprawy jak jest się znanym i sprytniejszym.
pstrzezek
Słabe to było ze strony Szymka, to fakt. Dostał zaproszenie to powinien odrzucić wiedząc czym to grozi. Ale przynajmniej pro rządowe trolle mają jakieś argumenty
krokus12
Ale zaszczepił się z kilkudziesięcioma tysiącami czterdziestolatków dzięki nieudolnościom rządu PIS kieruj pretensje do Dworczyka 1 szczepionka Hołowni nic nie zmienia .

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki