REKLAMA

Polscy przedsiębiorcy tworzą fundusz Smartlink Partners z kapitałem minimum 100 mln euro

2022-06-28 21:38
publikacja
2022-06-28 21:38
Polscy przedsiębiorcy tworzą fundusz Smartlink Partners z kapitałem minimum 100 mln euro
Polscy przedsiębiorcy tworzą fundusz Smartlink Partners z kapitałem minimum 100 mln euro
fot. Krystian Maj / / FORUM

Polscy przedsiębiorcy: January Ciszewski, Marian Owerko, Tomasz Misiak, Tomasz Gołębiewski i Ryszard Chmura, uruchamiają wspólny projekt pod nazwą Smartlink Partners. Plan rozwoju funduszy zakłada pozyskanie inwestorów i zainwestowanie na poziomie minimum 100 mln euro w najbliższym czasie.

Projekt zakłada utworzenie dwóch funduszy - Smartlink Venture i Smartlink Evolution. Inwestycja przeznaczona jest dla inwestorów profesjonalnych, szukających ekspozycji na szybko rosnący sektor nowych technologii w regionie CEE, którzy zapraszani będą do projektu przez jego założycieli.

Fundusze wspierane będą przez Rafał Brzoskę, firmę inwestycyjną JR Holding ASI oraz największą w Polsce organizację biznesową, skupiającą właścicieli i głównych udziałowców największych firm w Polsce - Corporate Connections.

Zgodnie z informacją przekazaną przez JR Holding ASI, fundusze inwestować będą w przedsięwzięcia odpowiadające na współczesne wyzwania stojące przed gospodarką i społeczeństwem.

"Postanowiliśmy połączyć siły, aby stworzyć unikalne na polskim rynku fundusze, inwestujące w przedsięwzięcia o największym potencjale wzrostu w najbardziej przyszłościowych branżach. Połączenie kompetencji wieloletnich przedsiębiorców z doświadczonymi zarządzającymi i szeroką siecią kontaktów daje nam większe możliwości wspomagania inwestycji z portfela funduszu. Tej przewagi nie mają zarządzający nie będący przedsiębiorcami" – powiedział January Ciszewski, prezes i główny akcjonariusz JR Holding.

Fundusze będą angażować się zarówno w obiecujące spółki na wczesnym etapie rozwoju z możliwością dalszego ich wspierania w kolejnych etapach, a także w spółki bardziej dojrzałe, poszukujące środków na skalowanie biznesu.

Strategia Smartlink Partners zakłada inwestowanie w spółki wspierające transformację technologiczną w przyszłościowych obszarach, zarówno tradycyjnych jak ochrona zdrowia, logistyka, efektywność energetyczna, a także bardziej nowoczesnych jak cyberbezpieczeństwo, automatyzacja procesów, wirtualizacja usług i idące za nimi zmieniające się zwyczaje konsumenckie.

W skład zespołu zarządzającego Smartlink Venture wchodzą Marcin Molo oraz Leszek Skowron. Posiadają oni ponad 10 lat doświadczenia w inwestycjach venture na wczesnych etapach rozwoju spółek technologicznych oraz track record projektów rozwijanych od etapu koncepcji, do spółek wycenianych na setki milionów złotych. Funduszem Smartlink Evolution zarządzał będzie Tomasz Danis, posiadający ponad 10 letnie doświadczenie w inwestycjach typu venture capital w całej Europie oraz 10 lat w doradztwie strategicznym dla największych spółek na całym świecie. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki