Polonia protestuje przeciwko amerykańskim artykułom na temat Polski

Kongres Polonii Amerykańskiej protestuje przeciwko materiałom - jego zdaniem - zniesławiającym Polskę w amerykańskich mediach. Jak pisze "Nasz Dziennik", największa polska organizacja w USA wystosowała w tej sprawie list otwarty. Odnosi się on do artykułu Jacksona Diehla w "Washington Post" i wypowiedzi Fareeda Zakarii w telewizji CNN. Obaj dziennikarze - jak czytamy w gazecie - należą do bliskiego kręgu towarzyskiego byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

"W USA agresywnie promowana jest propaganda przegranych, niezweryfikowana i niezrównoważona przez głos nowego polskiego rządu na szkodę polsko-amerykańskich relacji i ku radości Moskwy" - czytamy w liście. Dokument trafił już do redakcji "Washington Post", wkrótce otrzyma go tez CNN.

"Nasz Dziennik" przypomina, że Fareed Zakaria uznał zastrzeżenia ministra kultury Piotra Glińskiego wobec spektaklu "Śmierć i dziewczyna" za "cenzurę w sowieckim stylu". Autorzy listu, zarzucają także Zakarii kłamstwo dotyczące stanowiska polskiego rządu wobec uchodźców.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/łp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 3 ~Le

Jaka Polonia? moherowe dziadki...słuchające Radia... na okrągło,ale bez kasy i pracy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil