REKLAMA

Politycy różnych opcji na urodzinach dziennikarza. "Nie jest to dobry kierunek"

2021-09-23 08:45
publikacja
2021-09-23 08:45

W sytuacji, w której codziennie niszczone jest państwo polskie przez polityków PiS, bycie w miejscu, w którym są ci politycy, to nie jest najlepszy pomysł i dobry kierunek - ocenił Marcin Kierwiński (KO), odnosząc się do obecności posłów PO na urodzinach dziennikarza, na których byli też politycy PiS.

Twitter

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował PAP w środę PAP, że lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Według informacji PAP sprawa ma związek z udziałem obu polityków w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii.

Pytany o tę sprawę na antenie Polsat News szef warszawskiej PO i członek zarządu partii podkreślił, że ostatnie dwa dni były "trudne". "Niewątpliwie Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację" - ocenił. Podkreślił, że PO chce odsunąć PiS od władzy, w związku z czym "tego typu sytuacje po prostu nie powinny się zdarzać". "Powinniśmy dzisiaj zadać pytanie moralizatorom przynajmniej z kilku innych partii politycznych, którzy jeszcze kilka dni temu moralizowali w tej sprawie, jak oni zamierzają załatwić ten problem w swoich szeregach" - wskazał, odnosząc się do obecności na spotkaniu innych polityków.

"Trwało posiedzenie Sejmu, były ostatnie punkty, to nie był czas na tego typu spotkania" - mówił Kierwiński. Jego zdaniem "jakiekolwiek wspólne spotykanie się z politykami PiS to nie jest dobry kierunek". "Myślę też, że skoro to panowie oddali się do dyspozycji Donalda Tuska, to oni też rozumieją, że w tej sytuacji - w której codziennie niszczone jest państwo polskie przez polityków PiS - bycie w miejscu, w którym są ci politycy, to nie jest najlepszy pomysł" - powiedział wiceszef klubu KO.

Polityk zapewnił jednocześnie, że nie chodzi o to, by "stawiać kogokolwiek przed plutonem egzekucyjnym", ale należy wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji.

Jak opisywał we wtorek dziennik "Fakt", w ubiegły piątek w Sejmie prezes NIK Marian Banaś mówił praktycznie do pustej sali, ponieważ część posłów w tym samym czasie bawiła się na urodzinach znanego dziennikarza Roberta Mazurka. Jak wynika z opublikowanych w dzienniku zdjęć, wśród gości byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych.

Byli to m.in. Łukasz Szumowski i Marek Suski z PiS, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Sławomir Neumann z PO, a także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką. Byli również przedstawiciele rządu - wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Pytani przez "Fakt" o przyczynę nieobecności w Sejmie podczas przemówienia szefa NIK o godz. 21.50, posłowie podkreślali, że mieli "inne obowiązki". Borys Budka powiedział: "Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem". Borys Budka i Tomasz Siemoniak nie chcieli komentować dla PAP zaistniałej sytuacji. Nieuchwytny był też Sławomir Neumann, szef regionu pomorskiego PO. (PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
dzo_bajden
mam podejrzenia, ze wyciek tych zdjęć to nie przypadek, zobaczymy kto będzie beneficjentem sondażowym tych wydazen
eagleeye
Ile razy tutaj pisałem że pod "publikę" się w mediach nawalają a na imprezach razem chleją.
michalb7
a dworczyk, co chętnie nasyła policje na wszystkich jak się bawił?
michalb7
elita się bawi, hołota za to płaci.

To co, wyborcy: pis, po, lewicy, psl ? Jak wam wasz lider nasra na talerz to pewnie zjecie ze smakiem, co nie ;) ?

A na tym wszystkim cierpi Polska :(
secundus
To nie Gliński zrobił szopkę i wyszedł ze studia rmf?! Szopka na całego, ale cytując pewnego polityka, "ciemny lud to kupi".
majmun
Ręka rękę myje. Już chyba nikt nie ma wątpliwości że politycy i media to jedna klika wzajemnie dbająca o własne interesy... A doradztwo dziennikarza tvnu Dworczykowi to chyba hit roku!
kimdzonk
Platforma to uśmiechnięta, demokratyczna i postępowa partia ... ha ha ha
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
donkojot
Czy jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości że te parite niczym się nie różnią? W świetle kamer politycy skaczą sobie do gardeł i urządzają tanie igrzyska dla plebsu, a gdy kamery gasną, razem imprezują, i to u kogo? U dziennikarza drodzy Państwo. To właśnie powinno budzić niepokój, że posłowie i ministrowie idą Czy jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości że te parite niczym się nie różnią? W świetle kamer politycy skaczą sobie do gardeł i urządzają tanie igrzyska dla plebsu, a gdy kamery gasną, razem imprezują, i to u kogo? U dziennikarza drodzy Państwo. To właśnie powinno budzić niepokój, że posłowie i ministrowie idą na imprezke do dziennikarza a nie to że spotyka się przedstawicieli "innego" obozu. Dlaczego akurat do tego dziennikarza wszyscy tak ochoczo wyruszają w piątkowy wieczór? Czyżby tak dobrze im się z tym osobnikiem rozmawiało przed kamerami że są z nim na stopie koleżeńsko/przyjacielskiej? A może ten Pan zadaje takie pytania jakie życzą sobie usłyszeć goście jego programów? Pozostawiam pod przemyślenia.
kenn
I kolejna afera o byle co, z której robią medialną burzę. Przy takich medialnych pudelkach w wersji politycznej, nakręcanej we wszystkich tvn'ach, polsatach i innych mediach dla głupich mas, zawsze zastanawiam się co chcą w ten sposób przykryć?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki