REKLAMA

Politycy podzieleni w sprawie Europy Plus

2013-02-24 13:16
publikacja
2013-02-24 13:16
Politycy podzieleni w sprawie nowej inicjatywy politycznej na lewicy. Europa Plus, którą firmuje swoim nazwiskiem były prezydent Aleksander Kwaśniewski, nie wytrzyma próby czasu - uważa eurodeputowany PO Jacek Protasiewicz.

Polityk uważa, że autorytet Kwaśniewskiego powinien łączyć lewicę, a jego zdaniem podzieli ją. Widać to chociażby po reakcji Leszka Millera, który już zapowiedział, że z Europą Plus współpracować nie chce.

Protasiewicz dodaje też, że były prezyden chce współtworzyć nowe lewicowe ugrupowanie "na złość" Leszkowi Millerowi.

Łagodniej o sprawie wypowiada się Wojciech Olejniczak. Eurodeputowany SLD liczy na konstruktywne pomysły byłego prezydenta. Ma nadzieję, że "starsi koledzy" związani z lewicą zaproponują pomysły, dzięki którym ugrupowania o takich właśnie poglądach zjednoczą się.

Kredyt zaufania nowej inicjatywie daje profesor Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta Komorowskiego uważa, że sprawdzian dla Europy Plus nastąpi za kilkanaście miesięcy, w czasie wyborów do europarlamentu.

Natomiast w sukces nowej inicjatywy nie wierzy z kolei lider Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro przypomina, że Aleksander Kwaśniewski już kilka razy wracał do wielkiej polityki. Zawsze z marnym efektem - mówi Zbigniew Ziobro.

Aleksander Kwaśniewski ogłosił wczoraj po południu, że ma zamiar tworzyć silną centrolewicę. Na konferencji prasowej pojawił się w towarzystwie Janusza Palikota i Marka Siwca, do niedawna eurodeputowanego SLD. Były prezydent zapowiedział, że na temat Europy Plus będzie rozmawiał między innymi z liderem Sojuszu. O pomoc w negocjacjach poprosił Ryszarda Kalisza.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Drążkiewicz/wcześn./dj
Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki