Polisa WARTY w ofercie bankowości prywatnej BNP Paribas

Panorama Funduszy to nowa polisa z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym przygotowana przez TUnŻ WARTA, dla klientów segmentu Bankowości Prywatnej w BNP Paribas Banku Polska SA. Swoboda przenoszenia środków pomiędzy funduszami i zmiany alokacji składki to jedne z zalet tej oferty.


Panorama Funduszy to bezterminowe ubezpieczenie na życie o charakterze inwestycyjnym ze składką jednorazową. Oznacza to, że przystępujący do ubezpieczenia klient sam decyduje, w którym momencie zakończy inwestycję.

Konstrukcja umowy daje też możliwość przenoszenia środków między funduszami inwestującymi w jednostki funduszy różnych TFI bez podatku od zysków kapitałowych. Można też dowolnie zmieniać sposób podziału wpłacanych składek na poszczególne fundusze.

Swoboda inwestowania

Szeroki wachlarz funduszy pozwala każdemu klientowi dopasować profil inwestycji, przy jednoczesnej dywersyfikacji ryzyka inwestycyjnego.

- Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę funduszy w które mogą być lokowane środki – klient może więc podzielić wpłacane pieniądze między wszystkie oferowane fundusze. Możliwość dokonania15-tu bezpłatnych transferów w ciągu roku, zapewnia klientowi pełną swobodę reakcji na zmieniające się warunki na rynkach finansowych – podkreśla Katarzyna Chudzik, menedżer produktu w WARCIE.

Dodatkowo klienci będą otrzymywali premię ubezpieczeniową w postaci dodatkowych jednostek uczestnictwa od ubezpieczyciela do tych funduszy, w których klient posiada środki. W praktyce premia może częściowo niwelować opłaty pobierane w ramach funduszy inwestycyjnych.

Korzyści z polisy

Inwestowanie z wykorzystaniem formuły ubezpieczenia na życie, wiąże się z wieloma korzyściami. W razie śmierci ubezpieczonego pieniądze, szybko – bo bez konieczności przeprowadzania postępowania spadkowego – trafiają na konto osób uposażonych.

- Są one też wolne od podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) oraz podatku spadkowego – przypomina Katarzyna Chudzik.

Poza tym w np. przypadku klientów do 65 roku życia do sumy zainwestowanych środków i osiągniętych zysków, w przypadku zgonu dodaje się jeszcze świadczenie w wysokości 10 proc. wartości zgromadzonych jednostek uczestnictwa funduszy.


Dodatkowe informacje:

  • oferta dostępna u doradców BNP Paribas Bank Polska S.A. dla klientów z segmentu Bankowości Prywatnej
  • minimalna składka jednorazowa 50 tys. zł, a składka dodatkowa – 10 tys. zł
  • wiek przystąpienia – od 18 lat bez górnej granicy wieku.
  • brak badań medycznych przy przystąpieniu do ubezpieczenia bez względu na wiek klienta
  • 15 bezpłatnych zmian podziału składki i transferów środków między funduszami (w ciągu roku)


/ Warta
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne