REKLAMA
Tour de spółki

Policjanci i pozew zbiorowy o waloryzację pensji

2014-11-24 13:57
publikacja
2014-11-24 13:57
fot. Piotr Rybarczyk / FORUM

To może być największy pozew zbiorowy w historii - policjanci wynajęli kancelarię adwokacką i będą walczyć o waloryzację pensji. Ich zarobki są zamrożone od 5 lat. MSW odpowiada, że raz mieli podwyżkę.

Policjanci nie dostali podwyżek od 5 lat (FORUM)

To nie załatwia sprawy - odpowiadają związkowcy i szykują się na sądową batalię. Dolny Śląsk jest jednym z najbardziej aktywnych regionów w kraju.

Policjanci nie mogą strajkować, stąd droga prawna. W tej chwili z samego Dolnego Śląska pod pozwem jest podpisanych kilkuset policjantów. Jednak zgłaszają się kolejni chętni - poinformował Dariusz Szachnowski z wrocławskiej policji. Na razie do pozwu dołączają się tylko działający w związkach, a pozostali czekają na pierwszą wygraną.

Wynajęta przez związkowców kancelaria zapewnia ich, że mają duże szanse wygrać sprawę. Mecenas Jarosław Sędzik powiedział, że średnia wartość odszkodowania możliwa do uzyskania przez policjanta wynosi od 4 do 5 tysięcy złotych plus odsetki. Dodał, że policjanci wstrzymujący się od dołączenia do pozwu, nie robią słusznie, bo - jak powiedział - i tak "każdy tę drogę będzie musiał przechodzić od nowa".

Szef dolnośląskiej "Solidarności" Kazimierz Kimso nie ma wątpliwości, że oczekiwania policjantów są słuszne. Jak powiedział, "waloryzacja wynagrodzeń im się należy jak psu buda".

Nieoficjalnie wiadomo, że przełożonym policjantów nie przeszkadzają działania związkowców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych sprawy nie komentuje.

IAR/Elżbieta Oswoicz/ Radio Wrocław /hk/vey/ab

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (55)

dodaj komentarz
~R-
Pozew zbiorowy = większe straty dla uczestników, wierzycieli, autorów takiego kuriozum. Pozew zbiorowy to większe pieniądze dla papug za nic. Efekt pozwu nijak się ma do pobranych kwot.
~szefuf
" Dolny Śląsk jest jednym z najbardziej aktywnych regionów w kraju. " Dolny Śląsk jest niezły w wyciąganiu rąk po pieniądze i awanturach. Jak widać nie tylko górnicy, ale i policja. A druga rzecz to to, że trochę w głowach im się poprzestawiało. Dać im tą podwyżkę, kazać im płacić wszystkie składki," Dolny Śląsk jest jednym z najbardziej aktywnych regionów w kraju. " Dolny Śląsk jest niezły w wyciąganiu rąk po pieniądze i awanturach. Jak widać nie tylko górnicy, ale i policja. A druga rzecz to to, że trochę w głowach im się poprzestawiało. Dać im tą podwyżkę, kazać im płacić wszystkie składki, pracować do 67, to odechce im się o coś burzyć raz na zawsze.
~CWR
łapówki, nadużycia władzy, załatwianie prywatnych spraw służbowymi samochodami (i paliwie), spanie po lasach w czasie służby, bezkarność... faktycznie, należy im się... wspomniana buda i to z łańcuchem!A kto zapłaci każdemu po te 4 - 5 tyś??? I dlaczego my???
~Emeryt
Jak twierdzisz, ze należy się łańcuch jeszcze do tej budy, to dodaj zupę....
~ecik
bo te barany którzy nami rządzą wymyślili taki prawo!
~zxc
miliony pracowników pracujących w sferze prywatnej też od lat nie dostały podwyżek, niestety oni nie mogą wysłać pozwu zbiorowego, eh, cóż taka demokracja
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~yakto
"Jak powiedział, 'waloryzacja wynagrodzeń im się należy jak psu buda'".No tak. Jak psu.
~ffgggf
Jak im źle to niech przejdą do sektora prywatnego ale tam nie ma emerytury po 15 latach (emerytura po 25 latach jest dla mundurowych pracujących od 2012 roku)
~Emeryt
Każdy pracuje w takim sektorze, zawodzie do jakiego posiada wykształcenie i predyspozycje, a domniemywam, ze Ty masz predyspozycję do narzekania, a prawa emerytalne policjant już nie nabywa po 15 latach służby, to już historia, proponuje lekturę ustawę o policji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki