REKLAMA

Policja zatrzymała współpracowniczkę Nawalnego - Lubow Sobol

2021-04-21 09:37
publikacja
2021-04-21 09:37
fot. Moscow Perovsky District Court / TASS

Policja w Moskwie zatrzymała w środę współpracowniczkę Aleksieja Nawalnego, Lubow Sobol - poinformował jej adwokat Władimir Woronin. W miastach Rosji w środę wieczorem mają się odbyć demonstracje w obronie więzionego opozycjonisty.

Woronin napisał na Twitterze, że Sobol, która jest prawniczką w założonej przez Nawalnego Fundacji Walki z Korupcją (FBK), została zatrzymana przy stacji metra. Policjanci kazali jej wyjść z taksówki. Nie jest jasne, dokąd Sobol została zabrana.

Dzień przed zapowiedzianymi demonstracjami w różnych miastach Rosji doszło do zatrzymań zwolenników Nawalnego i aktywistów. Doniesienia o zatrzymaniach i rewizjach napływają z Petersburga, Niżnego Nowogrodu, Rostowa nad Donem, Syktywkaru.

Według portalu OWD-Info, monitorującego zatrzymania w Rosji, ogółem przed środowymi protestami policja przeprowadziła zatrzymania w około 20 miastach. W większości powodem stały się komentarze w mediach społecznościowych, związane z demonstracją w obronie Nawalnego. Ich autorom władze zarzucają naruszenie przepisów o zgromadzeniach.

Protesty, które mają się odbyć w środę, nie uzyskały zezwoleń władz lokalnych.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki