Policja zatrzymała siedem osób okradających konta bankowe przez internet

Siedem osób zatrzymano w związku z prowadzonym przez wielkopolską policję śledztwem ws. przestępstw komputerowych. Według wyliczeń, sprawcy, przełamując w sieci zabezpieczenia cudzych kont bankowych, uzyskali dzięki przestępczej działalności ponad 1 mln zł.

(YAY Foto)

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prowadzi Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu.

Prokuratura podała, że na początku tego tygodnia policjanci zatrzymali pięć osób, którym zarzucono między innymi popełnienie przestępstw komputerowych. Miały one polegać na doprowadzeniu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Chodzi o przełamanie za pośrednictwem Internetu, zabezpieczeń informatycznych poszczególnych kont bankowych, a następnie dokonanie z tych kont nieautoryzowanych przelewów i wypłaty zdobytych w ten sposób pieniędzy w bankomatach na terenie kraju.

"Na obecnym etapie prowadzonego śledztwa łączna wartość korzyści majątkowych uzyskanych przez sprawców przekracza milion złotych" - podała prokuratura. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu.

W czwartek, na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejne dwie osoby.

Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Prokuratura Regionalna w Poznaniu podała, że sprawa ma charakter rozwojowy.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 6 prs

Myslac inaczej bycmoze mogliby zarobic duzo wiecej niz milion w jednej z najbardziej rokujacych branzy pod nazwa Bezpieczenstwo Teleinformatyczne..

! Odpowiedz
5 15 karbinadel

Co za bełkot. Skoro przestępcy sami dokonali nieautoryzowanych przelewów, to gdzie tu "doprowadzenie pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem"?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne