Dziewczynka dała obcemu plik banknotów. "Mama kazała pomagać potrzebującym"

Rodzice dziewczynki, która 1 lipca w Bartoszycach dała przypadkowemu, nieznajomemu mężczyźnie plik banknotów mówiąc, że "mama kazała pomagać potrzebującym" zgłosili się na policję i wkrótce odzyskają swoje pieniądze. W sumie - 1690 zł.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (YAY Foto)

"W południe rodzice dziewczynki, która dała pieniądze nieznajomemu, w sumie było to 1690 zł, zgłosili się na policję" - powiedziała PAP oficer prasowa policji w Bartoszycach Marta Kabelis. Rodzice dziecka powiedzieli policjantom, że córka od razu przyznała im się do oddania pieniędzy starszemu panu. "Nie zgłosili się jednak z tą sprawą na policję, bo nie sądzili, że uda się znaleźć obdarowaną przez ich córkę osobę" - dodała policjantka.

W czwartek rano bartoszycka policja poinformowała, że 1 lipca do komendy zgłosił się mężczyzna, który przekazał funkcjonariuszom 1690 zł mówiąc, że pieniądze te wręczyła mu nieznana dziewczynka. Mężczyzna opisywał ją jako ok. 11-letnią, szczupłą, ciemną blondynkę. Dziecko zapytane dlaczego daje pieniądze odpowiedziało, że "mama kazała pomagać potrzebującym". Policja apelowała o pomoc w dotarciu do rodziny dziewczynki.

Rodzice, którzy przeczytali o apelu policjantów zgłosili się na komendę. Powiedzieli, że ich córka ma 9 lat i nie zna wartości pieniędzy. Część kwoty zabranej z domu dziewczynka wydała, a resztę - bojąc się oddać rodzicom - wręczyła przypadkowemu mężczyźnie.

"Dzięki uczciwości pana, który przyniósł na policję te pieniądze, sprawa ma szczęśliwy finał, rodzice dziewczynki odzyskają kwotę, którą córka zabrała z domu" - powiedziała Kabelis.

Policja nie podaje, gdzie leżały pieniądze, które 9-latka zabrała rodzicom. Nie wiadomo też na razie, czy sprawa będzie miała dalsze konsekwencje prawne.(PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ aj/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
17 12 staryznajomy

Zamiast uczyc matematyki ucza bajek na religii:)

! Odpowiedz
6 66 infinum

co za kraj, że już nawet za dawanie pieniędzy szuka Cię policja ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne