REKLAMA

Policja starła się z migrantami próbującymi wydostać się z obozu w Bośni

2020-02-15 19:08
publikacja
2020-02-15 19:08

Bośniacka policja starła się w sobotę z setkami migrantów, którzy próbowali wydostać się z przepełnionego obozu Miral w mieście Velika Kladusza, 10 km od granicy z Chorwacją - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków.

fot. DADO RUVIC / / Reuters

W obozie Miral mieszka około tysiąca ludzi, mimo że jest przeznaczony dla 700.

Świadkowie, z którymi rozmawiała agencja Reutera, twierdzą, że widzieli, jak policja walczyła z migrantami i zatrzymała kilka osób. Nie ma doniesień o rannych. Do starć miało dojść w trakcie protestu przeciwko warunkom panującym w obozie oraz przeciw temu, jak migranci są traktowani przez chorwackie służby graniczne.

"Chorwacka policja jest bardzo, bardzo zła. Chcemy, żeby otwarto granicę. Prosimy, więcej nas nie bijcie. Nie zdejmujcie nam kurtek, butów i skarpetek. Oni to wszystko zabierają" - powiedział w sobotę agencji Reutera mieszkający w obozie Salam Batu. Inny, który przedstawił się jako Simon, dodał, że zabierane są też telefony komórkowe.

W demonstracji, jak mówią świadkowie, brali udział głównie mężczyźni, którzy skandowali: "Wolność", "Oddajcie nam pieniądze" i "Przestańcie nas bić".

Oskarżenia wobec chorwackich służb pojawiały się już wcześniej. W sierpniu 2019 roku 18 migrantów odniosło obrażenia podczas próby przekroczenia granicy Bośni i Hercegowiny z Chorwacją. Władze w Zagrzebiu zaprzeczają oskarżeniom o brutalność policji.

Przez Bośnię, do której docierało stosunkowo niewiele osób podczas wielkiej fali migracyjnej w 2015 roku, ostatnio częściej migranci próbują się przedostać do Unii Europejskiej. W 2019 roku przez ten kraj przeszło około 50 tys. migrantów, głównie z Pakistanu, Afganistanu, Iraku, Maroka i Syrii. (PAP)

kib/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki