Policja oszczędza: Wynajmie laptopy

"Rzeczpospolita" informuje, że policja po raz pierwszy nie kupi sprzętu. Zamiast tego funkcjonariusze najmą 6 tysięcy laptopów.

Komenda Główna Policji potrzebuje komputerów, ale nie ma na nie pieniędzy - pisze gazeta. Dlatego laptopy, w które zostaną wyposażeni funkcjonariusze prowadzący dochodzenia, będą wynajęte. Przetarg w tej sprawie już ogłoszono, co potwierdzają przedstawiciele policji. Wynajem ma również zostać rozłożony na lata. Sprzęt będzie musiał odpowiadać między innymi wymaganiom z aplikacji e-Posterunek. Wypożyczenie ma trwać 4 lata i dzięki temu policja ma zaoszczędzić pieniądze ze swego budżetu.

W przenośne komputery ma zostać wyposażonych 12 tysięcy policjantów z dochodzeniówki, ale dostaną je również funkcjonariusze drogówki i dzielnicowi. Jeśli nie będzie opóźnień to 6 tysięcy komputerów trafi do policji jesienią.IAR/Rzeczpospolita/lm/dyd
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ArczY

Jak dla mnie to pozorna oszczędność.
Może warto by było się zastanowić nad kupnem trochę mniejszej ilości sprzętu komputerowego za te same pieniądze, które zostaną wydane na wynajem laptopów?
Dodatkowo jestem ciekawy, czy Pan Komendant zastanowił się w jaki sposób wyczyści te dyski twarde przed oddaniem sprzętu. Chyba, że zakłada, że policjanci przez te 4 lata nie będą nic na nich zapisywali?
Proponuję trochę rozsądku i trzeźwości w podejmowaniu decyzji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Gucio

Nie byłbym taki pewny, czy oszczędzi...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil