Policja odnalazła rower skradziony minister Emilewicz. Leżał w krzakach

Policja odnalazła we wtorek rower, który pod koniec września ze Wzgórza Św. Wojciecha w Poznaniu został skradziony minister przedsiębiorczości i technologii Jadwidze Emilewicz. "Rower jest cały, tylko trochę zniszczony" – powiedział PAP podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

(Facebook)

Do kradzieży jednośladu należącego do minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz doszło w niedzielę 29 września na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu, kiedy minister uczestniczyła we mszy św.

Po tym, gdy okradziona opisała sprawę w mediach społecznościowych, wypożyczenie własnego roweru zaproponowała jej liderka poznańskiej listy Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak.

Kilka dni po kradzieży Emilewicz otrzymała rower od jednego z dyrektorów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Minister była wówczas gościem odbywającego się w stolicy Wielkopolski Innovatorium Łukasiewicza. Dziennikarzowi PAP, który był świadkiem przekazania jednośladu, Emilewicz powiedziała wówczas, że cieszy się, iż temat jej skradzionego roweru znika z kampanii wyborczej w stolicy Wielkopolski. Minister jest liderką listy PiS w Poznaniu. Sprawa kradzieży była także jednym z żywiej komentowanych przez lokalne media tematów związanych z wyborami w tym mieście.

We wtorek prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny poinformował na Twitterze, że skradzony minister Emilewicz jednoślad został odnaleziony.

"Jeżeli myślicie, że polityczną wiadomością dnia jest poparcie udzielone przez Lecha Wałęsę dla PSL, to się mylicie. Wyobraźcie sobie, że w Poznaniu odnaleziony został rower Jadwigi Emilewicz" – napisał Woźny.

Informację o odnalezieniu jednośladu potwierdził w rozmowie z PAP podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

"Dzisiaj w centrum miasta w zaroślach policjanci z Poznania odnaleźli ten jednoślad. Nadal trwają poszukiwania sprawcy. Rower jest cały, tylko trochę zniszczony" – powiedział PAP Święcichowski.

Jak dodał, sprawcy kradzieży jednośladu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

autor: Anna Jowsa

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 6 jes

Ksiądz myślał, że zostawiła go jako dar dla kościoła.

! Odpowiedz
32 61 jacyna2017

Jeśli brakuje Wam tematów to może byście napisali o taśmach p Neumanna z POmafii, albo co zanieczyszczalnią Czajką p Trzaskowskiego zamiast podniecać sie rowerami p minister! Wiadomo, że macie przedwyborczo-wybiórczy 'prikaz', ale nie ośmieszajcie się!

! Odpowiedz
5 15 open_mind

Bankier.pl schodzi na rowery. Masakra a może coś o REPO by napisał , jak niepostrzeżenie biliony kasy rozwadniają dolara. I jakaś analiza tego niszczenia waluty. Za wysoki poziom ?

! Odpowiedz
4 2 open_mind

Fed Accepts $38BN In Both Overnight And Term Repos As Liquidity Stabilizes

! Odpowiedz
2 0 open_mind

Tak to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=YJytWfqj9H4

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil