Policja bierze się za studentów - piratów

2007-05-23 15:44
publikacja
2007-05-23 15:44
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali rano sześciu studentów Politechniki Poznańskiej. Powodem było piractwo komputerowe na ogromną skalę – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„Dochodziła siódma, kiedy do akademików politechniki w Poznaniu weszli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej. - Zatrzymaliśmy sześciu studentów. Wszyscy są podejrzani o bezprawne rozpowszechnianie muzyki, programów, gier komputerowych i filmów - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Zatrzymani to administratorzy wewnętrznej sieci komputerowej. To głównie za jej pomocą rozpowszechniano pirackie programy i multimedia. - A konkretnie za pomocą programów do bezpośredniego przesyłania danych, tak zwanych peer-to-peer - tłumaczą policjanci” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Zatrzymanym studentom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej w Gazecie Wyborczej, w artykule Michała Kopińskiego, pt. „Poznań: masowe piractwo w akademikach”.
Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~ZAIKS,FOTA=złodzieje
Jedynym ratunkiem jest zmiana prawa, wtedy dycydenci przestaną sie "wykazywać", łapiąc GROŹNYCH przestępców. Dlatego zamiast głosować na Tusków czy Kaczorów, którzy osługują wszelkim gropom interesu, zwłaszcza takim jak FOTA, ZAIKS itp. - i NIGDY nie zmienią prawa na korzyść społeczeństwa, zainteresujcie Jedynym ratunkiem jest zmiana prawa, wtedy dycydenci przestaną sie "wykazywać", łapiąc GROŹNYCH przestępców. Dlatego zamiast głosować na Tusków czy Kaczorów, którzy osługują wszelkim gropom interesu, zwłaszcza takim jak FOTA, ZAIKS itp. - i NIGDY nie zmienią prawa na korzyść społeczeństwa, zainteresujcie się poważnie tym :

http://www.partiapiratow.org.pl/

Faktycznie jest się czym chwalić że złapało się kogoś z nielegalnym filmem w sytuacji gdy 95% (a może 99%) skomputeryzowanego społeczeństwa też ma te niby nielegalne rzeczy. Kradzież jest wtedy gdy jak komuś coś zabiorę to on tego już nie ma ! Taka jest prawda, i ogromna większość ludzi się z tym zgadza, jednak to lobby ogromnych firm (wytwórni filmowych, muzycznych itp. - którzy tak naprawdę sami najbardziej wyzyskują artystów), może wpływać na prawo, bo mają pieniądze i dojścia, a ludzie nie mają nic do powiedzenia.

NIE POZWALAJMY NA TAKIE TRAKTOWANIE NAS !!!
~pewien pokoj ds5
jestesmy mieszkancami ds u 5 i to wszystko co wypisujecie to w wiekszosci bzdury!! wiem jak bylo naprawde!! nie bylo by sprawy gdyby nie pewien idiota z pokoju 714!!!!!!!!! który jest paranoicznym faszytsom i do tego kompletnym świrem!!!!!!!!!!!!!!!!! naprawde jest on niezrównoważony i od pól roku groził wszystkim że wyda jestesmy mieszkancami ds u 5 i to wszystko co wypisujecie to w wiekszosci bzdury!! wiem jak bylo naprawde!! nie bylo by sprawy gdyby nie pewien idiota z pokoju 714!!!!!!!!! który jest paranoicznym faszytsom i do tego kompletnym świrem!!!!!!!!!!!!!!!!! naprawde jest on niezrównoważony i od pól roku groził wszystkim że wyda tą całą sprawę polcji choć sam był wzcesniej administratorem!! wkurzył sie ostatecznie gdy tą funkcję stracił. materiały z sieci studenckiej nie wychodziły poza akademiki i na PEWNO nikt ie czerpał z tego żadnych korzyści materialnych a w szczególności ci biedni zatrzymani kolesie. jesteśmy oburzenicałą ta sprawą a rektor to skończony kretyn.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki