Policja będzie kontrolować kąpieliska

Policja zapowiada w okresie letnim wzmożone kontrole kąpielisk. Policjanci będą pojawiać się nad wodą w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Tylko na Mazowszu w zeszłoroczne wakacje utonęły 52 osoby.       Wiceszef mazowieckiej policji Rafał Batkowski przypomina, że za kąpiel w miejscu zakazanym grożą kary grzywny. Policjanci będą pojawiać się także na tak zwanych dzikich kąpieliskach, gdzie również kąpiel może grozić utratą zdrowia lub życia.      

Instruktor WOPR Sebastian Tumilowicz podkreśla, że szczególnie niebezpieczne są niestrzeżone kąpieliska w rzekach. Tumilowicz wskazuje, że po powodzi woda może kryć wiele niebezpieczeństw. Przypomina, że podczas powodzi prąd Wisły unosił całe drzewa. Teraz pod powierzchnią wody mogą kryć się konary drzew lub ostre przedmioty.      

Większości naturalnych kąpielisk Sanepid wciąż nie dopuścił do użytkowania. Wiele z nich nadal czeka na pozwolenie na bezpieczne zbadanie dna przez ratowników. W wielu miejscach woda po powodzi jest wciąż groźna dla zdrowia nawet dla nurków w specjalistycznych kombinezonach. 
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil